Міліція Львівщини чистить однострої

Повністю звільнено особовий склад одразу кількох управлінь

Повністю звільнено особовий склад одразу кількох управлінь

Міліція Львівської області проводить у своїх лавах тотальну чистку, позбавляючи свої мундири від плям минулих років. Такий висновок можна зробити із вівторкового брифінгу начальника ГУ МВС у Львівській області Михайла Цимбалюка.

Так, сьогодні розпу­щено весь особовий склад МРЕВ (міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів) на чолі із начальником. Причина – махінації з коштами у буквально космічних розмірах. За підрахунками міліціянтів, унаслідок “продуктивної” роботи львівського МРЕВ до бюджетів різних рівнів, зокрема й Пенсійного фонду, не надійшли кошти на суму 9,5 мільйона гривень! Нині у МРЕВ працює ревізія Пенсійного фонду, МВС і КРУ.

Генерал-лейтенант пояснив схему, за якою нечесні на руку сьогодні вже екс-міліціонери заробляли такі гроші. Наприклад, під час реєстрації мікроавтобуса вартістю 100 тис. грн власник повинен сплатити 25 тис. грн у Пенсійний фонд, натомість йому нараховували суму розміром 2 тис. грн. Вочевидь, і сума хабара в таких оборудках була більш ніж пристойною.

Незадоволений Михайло Цимбалюк і роботою ДАІ області. Каже, що до роботи цього відділу є найбільше скарг через “грубість, непрофесіоналізм”, а також “щодо зловживань та хабарництва”. Тому від початку року з лав ДАІ звільнено 18 осіб. Решта працівників цієї служби проходять позачергову атестацію. Найгірше те, що поліпшення у роботі ДАІ Михайло Цимбалюк не бачить.

Нову команду формують і в обласному управлінні боротьби з організованою злочинністю. Сьогодні весь особовий склад львівського УБОЗУ виведено поза штат. Управління місяць тому очолив полковник Василь Телиця.

“У цьому підрозділі повинні залишитися лише ті фахівці, які здатні виконувати поставлені завдання у непростих економічних умовах. Це спецпідрозділ, який виконує особливо важливі доручення”, – наголосив Михайло Цимбалюк.
Наказом міністра МВС звільнено з посади начальника Львівського міського управління міліції ГУ МВС України у Львівській області полковника Ігоря Цікала. Причиною стала криміногенна ситуація у місті, відсутність впливу керівництва на цю ситуацію та постійні скарги громадян.

“Коли постало питання оцінки його роботи, він подав рапорт про відставку”, – заявив генерал-лейтенант, додавши, що в Ігоря Цікала вислуга 40 років. Через дуже цінний досвід Ігорю Цікалу обов’язково запропонують посаду в Головному управлінні МВС у Львівській області. Сьогодні достеменно не відомо, хто ж очолить львівську міську міліцію – наразі на цю посаду є три претенденти.

Нового керівника невдовзі отримає управління боротьби з незаконним обігом наркотиків. Попередній начальник цього управління полковник Василь Дзвіник написав рапорт про вихід на пенсію.

Міністр МВС Анатолій Могильов також підписав наказ про звільнення начальника Шевченківського райвідділу внутрішніх справ Львова, який погорів на хабарі.

Нові керівники з’яв­ляться також у Залізничному та Сихівському РВВС. Так, посади начальників цих підрозділів запропоновано полковникам Олегові Шурготу та Ігорю Гимону. Загалом же масових замін начальників райвідділів, за словами Михайла Цимбалюка, не передбачається. Замінено також кількох начальників РВВС області.

Від початку року у Львівській області порушено 14 кримінальних справ проти міліціонерів, 27 працівників звільнено з органів внутрішніх справ.

У головного міліціонера області є плани щодо ремонтів райвідділів і тих приміщень служб, які перебувають у жалюгідному стані. У таких умовах, каже Михайло Цимбалюк, неможливо приймати громадян. Стан Шевченківського і Личаківського райвідділків генерал-лейтенант назвав жахливим, а Сихівський РВ узагалі не має приміщення.

З огляду на це правоохоронці домовляються з міською владою про передачу недобудованого будинку і самостійно доведуть його до ладу. Це має відбутися вже наступного року. А в майбутньому на Сихів, можливо, перенесуть міське управління міліції.

“Уже підібрано приміщення, є клопотання міської влади на сесію. Ми будемо завершувати це будівництв силами центрального апарату МВС. Міністр під час останньої розмови дав “добро”. Будемо будувати за кошти державного бюджету”, – наголосив Михайло Цимбалюк. Він визнав, що Сихів – найбільш криміногенний район Львова.

“Якщо там буде міське управління – усе міліційне начальство буде там. У центральній частині знайти приміщення для міського управління дуже важко, ніхто нам його не виділить, ніхто нам його не дасть”.

Також Михайло Цимбалюк хоче, аби робота всього особового складу МВС області була якомога прозорішою і засоби масової інформації, а відтак і населення Львівщини, було проінформоване про роботу міліції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7561 / 1.58MB / SQL:{query_count}