Пандемія: кількість хворих збільшується

В Італії кількість інфікованих перевищила два мільйони людей

Світ: серед «антилідерів» – США, Бразилії та Великобританія

У світі на коронавірус з початку пандемії захворіли 79,4 млн людини. При цьому 44,7 млн вдалось видужати, а 1,7 млн померли. Лідерами за кількістю інфікованих залишаються США (18,6 млн), Індія (10,1 млн), Бразилія (7,4 млн), Росія (2,9 млн), Франція (1,5 млн), Великобританія (2,19 млн), Туреччина (2,1млн), Італія (2,009 млн).
Як свідчать дані сайту Worldometers, Україна за кількістю нових хворих опинилась на 16-й позиції, за кількістю смертей від коронавірусу – на 14-му місці. Загалом пандемія вже забрала життя 1 млн 748 тис. осіб, вилікувались – більше 56 млн, наразі хворіють – майже 22 млн людей.

Україна оновила перелік країн «червоної» та «зеленої» зон

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України оновило перелік країн «червоної» та «зеленої» зон із урахуванням показників кількості активних випадків коронавірусу на 100 тис. населення. До «червоної» зони увійшли країни, де показник захворюваності на 100 тис. населення за останні 14 днів є вищим, ніж в Україні. Після прибуття з країн «червоної» зони вимагається самоізоляція із застосуванням додатка «Дій вдома». Ізоляцію можливо припинити достроково після отримання негативного ПЛР-тесту.
Всього «червоних» для українців налічують 45 країн. Серед них: Грузія, Чорногорія, Словаччина, Португалія, Молдова, Румунія, США. Натомість чомусь «позеленіли» Італія та Йорданія.

Італія: понад 2 мільйони хворих

З далекою та загадковою Йорданією ще туди-сюди, але чому «позеленіла» Італія, залишається незрозумілим. За 24 грудня в цій країні виявили понад 18 тис. нових заражень коронавірусом. Загальне число випадків з початку пандемії перевищило 2 млн осіб, повідомляє агентство Ansa. За 24 грудня від коронавірусної хвороби померли 505 мешкаців Італії, напередодні повідомлялося про 553 жертви хвороби. Починаючи зі 24 грудня, в Італії почав діяти посилений різдвяний локдаун, який забороняє поїздки між регіонами, а в дні свят – і між муніципалітетами.

Туреччина: китайська вакцина

Туреччина заявила про ефективність китайської вакцини Sinovac на 91%. Міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа заявив, що проміжні результати випробувань третьої фази показали ефективність вакцини проти COVID-19 від китайської Sinovac на 91,25%. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Hurriyet Daily News.
Міністр Фахреттін Коджа додав, що Туреччина буде використовувати цей препарат для масової вакцинації. За його словами, перша партія три млн доз вакцини прибуде до Туреччини 28 грудня. Анкара підписала угоду про покупку в цілому 50 млн доз китайської вакцини (населення країни – 80 млн осіб).
«Тепер ми впевнені, що вакцина ефективна і безпечна для турецького народу», - сказав міністр Коджа. - Близько дев’яти млн осіб повинні пройти вакцинацію на першому етапі. Щеплення можна буде робити приблизно 1,5 або навіть 2 млн людей щоденно».
Випробування китайської вакцини в Туреччині почалися 14 вересня і в них взяли участь понад 7 тис. добровольців. Результати випробування, оголошені 24 грудня, засновані на даних 1322 осіб. Sinovac - перший китайський виробник вакцин, що опублікував докладні відомості про пізні стадії клінічних випробувань. Sinovac також підписав угоди про постачання вакцини CoronaVac з Індонезією, Бразилією, Чилі та Сінгапуром і веде переговори з Філіппінами та Малайзією.

Сербія: вже вакцинують

У Сербії почали кампанію з вакцинації населення від коронавірусу. Першими щеплення отримали урядовці. Як пише агентство Укрінформ, зокрема, вакцину ввели прем’єрміністерці Ані Брнабіч. Окрім того, щеплення отримала міністерка праці та соціальної політики Дарія Кісич-Тепавчевіч. Остання якраз і є відповідальною в країні за боротьбу із коронавірусом. «Я хочу особисто продемонструвати, що вакцина безпечна», – заявила вона.
Зазначається, що перша партія (4,8 тис. доз) вакцин від компаній Pfizer та BioNTech прибула до Сербії (населення – приблизно 6,5 млн осіб) . Першими щеплення планують зробити мешканцям будинків для людей похилого віку.
За словами президента Сербії Александара Вучіча, масова вакцинація населення має початись у середині січня, якщо дози препарату будуть доставляти вчасно. До кінця січня планується вакцинувати 1 млн громадян. За час пандемії в Сербії виявили близько 316 тис. випадків коронавірусу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8676 / 1.56MB / SQL:{query_count}