Коронавірус: перегони вакцин

Кожні 17 секунд в Європі від коронавірусу помирає одна людина

За останні два тижні у Європі кількість смертей від COVID-19 зросла на 18%, про що заявив регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Європі Ганс Клюге.
«Я хотів би наголосити, що кожного разу, коли ми вирішуємо дотримуватися карантинних правил або припиняємо поширювати дезінформацію, ми сприяємо тому, що люди не вмирають через COVID-19», - повідомив він. Ганс Клюге стверджує, що зараз в Європі щодня від коронавірусу помирають у середньому 4 500 людей. Раніше Клюге заявив, що країни можуть не запроваджувати жорсткий локдаун, якщо 95% громадян будуть носити маски.

Американці + німці й просто американці

Своєю чергою президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в ЄС невдовзі можуть бути схвалені для широкого використання дві вакцини проти коронавірусу, які показують високу ефективність, пише видання Politico. Ця заява пролунала після багатообіцяючих результатів випробувань двох окремих препаратів - потенційної вакцини американської фармацевтичної компанії Pfizer і німецької BioNTech (спільно), а також американської Moderna.
«Якщо все піде без проблем, EMA (англ. European Medicines Agency, Європейське агентство з лікарських засобів«Львівська Пошта») каже нам, що дозвіл на продаж з умовами для BioNTech і Moderna може бути наданий вже в другій половині грудня 2020 року», - заявила Урсула фон дер Ляєн.
Своєю чергою глава EMA Емер Кук заявила, що сподівається на затвердження вакцини BioNTech до кінця року. Після схвалення регулюючим органом ЄС країни можуть почати вакцинацію в невеликих обсягах. Зараз відомо, що Брюссель вже закупив 200 мільйонів доз вакцини у Pfizer/BioNTech і веде переговори про закупівлю ще 80 мільйонів доз вакцини Moderna через механізм закупівель в масштабах всього ЄС. Брюссель каже, що дози будуть розподілені по країнах на основі пропорційного розподілу населення». Однак Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що схвалення EMA буде тільки «найпершим кроком», і що спочатку буде доступна тільки «невелика кількість» доз. «Велика кількість буде тільки пізніше. Про це важливо пам’ятати», - сказала вона.

Маленьке містечко у Швейцарії

Компанія Lonza Group виготовила першу комерційну партію головного інгредієнта вакцини від коронавірусу, яку розробила Moderna Inc. Крім того, за словами голови швейцарської біотехнологічної компанії Альберта Баені, запуск виробництва препарату в Європі повинен відбутися до кінця цього місяця. Як пише агентство Bloomberg, Lonza нарощує й налаштовує свої виробничі лінії. Цей процес може розтягнутися й перейти в наступний рік. «У нас є доступ до сировини. У нас є доступ до людей. Головний виклик - оптимізуватися якомога більше», - сказав Баені в інтерв’ю агентству Bloomberg.
Bloomberg пише, що зусилля компанії Lonza будуть ключем до «м’якої появи» вакцини Moderna на ринку, коли її безпечність й ефективність остаточно підтвердяться. На відміну від фармакологічного гіганта Pfizer, який теж претендує на першість на ринку вакцин від COVID-19, Moderna не може похвалитися іншим продуктом і ніколи не будувала каналів дистрибуції ліків.
Більша частина виробництва лікарського компоненту вакцини Moderna проходить через компанію Lonza, яка має велику історію співпраці з великими розробниками ліків. Швейцарська фірма нарощує потужності, які дозволять їй виробляти 400 мільйонів доз на рік. Зокрема, 300 мільйонів будуть виготовлятися на трьох лініях у місті Фісп (населення – близько 8 тис. осіб) у Швейцарії, а ще 100 мільйонів у штаті Нью-Гемпшир в США (населення – 1 млн. 300 тис.). У Moderna теж є виробнича лінія, здатна за рік виготовити 100 мільйонів доз вакцини. Компанія обіцяє, що ще до кінця цього року зможе запропонувати 20 мільйонів щеплень. Цього вистачить, щоб вакцинувати 10 мільйонів людей. США отримають першу партію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8316 / 1.55MB / SQL:{query_count}