Коронавірус продовжує наступ

Єврокомісія розробила п’ять рекомендацій у боротьбі з COVID-19

Урсула фон дер Ляєн закликала європейські країни координувати дії у п’яти ключових сферах, які є вирішальними для стримування коронавірусу. «Ситуація є дуже серйозною, кількість випадків зростає. Кількість госпіталізацій зростає, як і кількість смертей. Це відбувається не так швидко, тому що сьогодні ми краще розуміємо, як допомагати пацієнтам з COVID-19, та як поводитися з хворобою. Але поширення вірусу перевищить спроможності наших медичних систем, якщо ми не будемо вживати негайних дій», - зауважила Урсула фон дер Ляєн. Вона наголосила, що такі дії потребують чіткої координації, тож Єврокомісія передала п’ять головних послань для лідерів ЄС.

«Настав час терпіння, рішучості та дисципліни»

Перше стосується організації обміну даними між країнами та Європейським центром профілактики та контролю захворюваності (ECDC) в режимі реального часу, що дозволить оцінювати наявність спроможностей інтенсивної терапії та при потребі надавати пацієнтам транскордонну допомогу. Єврокомісія оголосила про мобілізацію суми у 220 мільйонів євро, які будуть спрямовані на фінансування безпечного транскордонного транспортування таких пацієнтів.
Друге послання стосується обміну досвідом та аналітичними і науковими даними. З цією метою започатковується єдина платформа, яка поєднає спеціалістів, котрі надають дорадчу допомогу урядам у кожній з країн-членів, та експертну допомогу на рівні Європейського Союзу. Така платформа створюється за пропозицією наукової спільноти. Як очікується, поєднання наукових знань також допоможе боротися проти поширення хибної або помилково інформації.
Третій напрямок – тестування, яке має набути масового характеру для ефективного стримування інфекції. Глави держав і урядів погодилися створити систему швидкого взаємного визнання тестів, особливо швидких, розроблених зовсім недавно. Координація на європейському рівні дозволить країнам знайти оптимальний баланс між «традиційними» і швидкими тестами та взаємно визнавати їх результати в межах усього ЄС, що буде особливо важливим після того, як для громадян буде поступово поновлюватися свобода пересування.
Четвертий напрямок – відстеження хвороби. Вже 22 країни запустили власні системи мобільних додатків для відстежування шляхів поширення коронавірусу. Єврокомісія розробила єдину платформу для взаємосумісності таких застосунків і закликала всі країни приєднатися до цієї платформи. З понеділка, 2 листопада, до неї підключені три країни ЄС, у листопаді долучаться ще 19 держав Євросоюзу. Ця система працюватиме за умови масового використання застосунків, тож Єврокомісія просить національні уряди пояснити її необхідність населенню.
З цією ж таки метою розробляється єдина для Євросоюзу форма «декларації місця перебування» пасажирів, яка має допомогти відстежувати переміщення людей та поширення вірусу. Сьогодні, за словами Урсули фон дер Ляєн, в 11 країнах ЄС такі форми запроваджені на національному рівні, але вони несумісні одна з одною. Тож ідеться про розробку єдиного зразка такої пасажирської декларації, яку Єврокомісія представить до кінця поточного року.
П’ятий пункт координації зусиль стосується вакцинації. У цій сфері Єврокомісія має три пріоритети. Перший стосується швидкого визнання вакцин з гарантуванням їх надійності та безпечності. Другий - справедливого доставлення вакцин до країн-членів, які мають отримати їх одночасно та за однакових умов, на основі їхньої частки у загальній кількості населення ЄС. Така схема вже погоджена між країнами. Третій пріоритет – координація на рівні ЄС національних планів вакцинації, це має забезпечити скоординований підхід до рішень щодо пріоритетності вакцинації серед різних груп населення.
«Я розумію, наскільки всі втомлені та занепокоєні. Ми всі думаємо – коли ми вже вийдемо з цієї кризи? Але зараз настав час терпіння, рішучості та дисципліни для кожного з нас. Усі перераховані заходи є важливими, але не менш важливо погодитися на спільні правила поведінки… Носити маску, уникати натовпу, тісних контактів, та приміщень з поганою вентиляцією. Дотримання цих ключових правил надасть величезну допомогу нашим спільним зусиллям», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Німеччина: страхітливий прогноз

Якщо не вдаватися до обмежень, за нинішніх темпів поширення коронавірусу кількість щоденних нових інфікувань у Німеччині сягне до Різдва 400 тисяч (!). Такий страхітливий прогноз представив на брифінгу в Берліні у вівторок, 3 листопада, віцепрезидент Інституту Роберта Коха Ларс Шаде.
Він обґрунтував свій висновок цифрами: за 10 днів у країні зафіксовано подвоєння кількості нових випадків інфікування; якщо на початку жовтня денний приріст коливався у межах 1-4 тисяч, то через місяць було вже 19 тисяч. За останню добу відомства охорони здоров’я ФРН повідомили про 15 352 випадки, загалом з початку пандемії - 560 379.
За словами Ларса Шаде, «загальмувати» такий сценарій можна виключно карантинними заходами. Частковий карантин діє в Німеччині з понеділка, 2 листопада, і до кінця місяця. Професор зауважив, що доводиться постійно адаптувати заходи, адже динамічна ситуація потребує динамічного реагування.

Польща: вся країна – в «червоній» зоні

У Польщі – щоденні антирекорди, за добу фіксують по 21-22 тис. нових хворих. Найбільше інфікованих - у Мазовецькому (адміністративний центр Варшава) та Великопольському (Познань) воєводствах.
Нині вся Польща - всі 16 воєводств - перебуває у «червоній» зоні з жорсткими обмеженнями, зокрема забороною масових зібрань більш як п’яти осіб. По всій країні створюють додаткові тимчасові лікарні для пацієнтів із COVID-19.

Італія: комендантська година

Влада Італії запроваджує додаткові обмеження через зростання числа заражень COVID-19. Про це в понеділок, 2 листопада, заявив прем’єрміністр країни Джузеппе Конте, передає агенція ANSA. «Крива зараження змусила нас підготувати новий список обмежувальних заходів», – сказав він. За його словами, ситуація в країні погіршується, протягом місяця в 15 регіонах країни можуть бути вичерпані можливості лікарняних відділень інтенсивної терапії.
Уряд Італії закриває музеї та виставки по всій країні, торгові центри будуть закриті у вихідні дні, студентів і школярів переведуть на дистанційне навчання. У громадському транспорті влада має намір скоротити кількість людей удвічі. Заступник міністра праці Франческа Пуглісі заявила, що до пакета нових обмежень має входити і комендантська година із 21:00.

Франція: загальнонаціональний карантин

У Франції 2 листопада було зафіксовано два нових антирекорди: 52 518 нових випадків інфікувань та 418 померлих. Загалом у країні від початку пандемії у березні зафіксовано майже 1,5 млн інфікувань та понад 37 тис. летальних випадків.
Із 30 жовтня та щонайменше до 1 грудня у Франції відновлено режим загальнонаціонального карантину. Закрито ресторани, бари, кафе, спортивні зали, перукарні, інші установи, які не мають критичного значення для життя людей. Це ж стосується й більшості торговельних закладів за винятком продовольчих магазинів.
Заборонено масові зібрання. В умовах карантину продовжують роботу дитячі садки та шкільні навчальні заклади. Залишити домівку можна за крайніми потребами. Із кожним залишенням помешкання треба заповнювати у друкованому форматі або генерувати онлайн спеціальний документ із вказанням персональних даних, домашньої адреси, часу виходу та причини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8431 / 1.6MB / SQL:{query_count}