«Наслідки для організму дуже погані»

Німецькі лікарі підтвердили, що Олексій Навальний був отруєний

Медики з берлінської клініки Charite підтвердили, що Олексія Навального отруїли. В офіційному повідомленні німецьких лікарів сказано, що «результати клінічного обстеження свідчать про інтоксикацію речовиною з групи активних речовин, які називаються інгібітори холінестерази (ІХЕ)».
До класу подібних речовин належать в тому числі бойові отрути, дія яких може мати довгострокові наслідки для людини. Серед таких отрут, наприклад, «Новачок», яким у Великій Британії агенти ГРУ РФ намагалися отруїти колишнього полковника Сергія Скрипаля та його доньку.
«Точний склад речовини поки невідомий, розпочався подальший широкий аналіз», - йдеться в повідомленні Charite. Також німецькі медики повідомили, що їхній пацієнт залишається в реанімації і перебуває в штучній комі. «Його стан залишається серйозним, але наразі безпосередньої загрози його життю немає», - сказано в заяві лікарні.
«Препарат, яким отруїли Навального, з тієї ж групи, що і бойові речовини, які використовуються дуже давно - від газу зарин, який розпорошувала в токійському метро секта «Аум Сінрікьо», до «Новачка», - розповів Російській службі Бі-Бі-Сі Михайло Фремдерман, реаніматолог лікарні Хайфи (до 2014 року - керівник реанімаційного відділення лікарні №26 Санкт-Петербурга). - Можна зробити висновок, що це усвідомлене отруєння - використання проти людини речовини з арсеналу бойової токсикології».
Співробітник одного з профільних факультетів Московського державного університету, кандидат медичних наук (попросив не розголошувати його прізвища), пояснив Бі-Бі-Сі, що клас ІХЕ можна умовно поділити на дві групи: «Є речовини, які обмежено, але використовуються в терапевтичних цілях - очній практиці, хірургії. А є бойові отруйні речовини. Це військові отрути, дуже токсичні. Викликають, в тому числі, і летальний результат в залежності від дозування».
Хімік Віл Мірзаянов, який за часів СРСР власне й розробив нервово-паралітичну речовину «Новичок», в інтерв’ю виданню «Настоящее время» теж прокоментував отруєння Олексія Навального. «Наслідки для організму від такого отруєння дуже погані. Отруєння практично незворотнє, на жаль. Дуже довго - роки - потрібні для того, щоб реабілітуватися. Подібні речовини, навіть такі, що розпалися, завдають великої шкоди і сидять в організмі дуже довго», - розповів Віл Мірзоян. Він також пояснив, як саме міг бути отруєний Навальний. «Яким чином додати кудись речовину - великих проблем немає. Зараз вже є відпрацьовані методи: звичайно, можна і в чай додати, і у воду, і просто торкнутися чимось шкіри людини, наприклад, тампоном, змоченим в цій отруйній речовині. Цього достатньо, щоб він отруївся», - розповів учений.
Тим часом колишній депутат держдуми Росії Ілля Пономарьов у ефірі телеканалу «Україна 24» назвав дві основні версії отруєння Олексія Навального. «Версія, яку висував Михайло Ходорковський - якщо рішення приймалося на центральному рівні, то воно, швидше за все, пов’язане з Білоруссю, щоб відвернути увагу звідти. Або це рішення було на місцевому рівні в Томську, щоб нейтралізувати Навального на час місцевих виборів. Мені здається, остання версія найбільше схожа на правду», - вважає Ілля Пономарьов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8774 / 1.55MB / SQL:{query_count}