Вакцина проти Covid-19: пройдена початкова стадія випробувань

Дональд Трамп передумав виганяти зі США іноземних студентів, у тому числі українських

Як повідомляється в офіційному пресрелізі американської компанії Moderna, первинні результати показали, що вакцина працює ефективно, хоча й має деякі побічні ефекти – спричиняє втому, озноб, біль голови, біль у м’язах та в місці ін’єкції. «Вакцина проти Covid-19, розроблена біотехнологічною компанією Moderna в партнерстві з Національним інститутом здоров’я США, визнана такою, що стимулювала імунні реакції у всіх добровольців, які отримали її під час першого етапу дослідження», мовиться в повідомленні.
Ця розробка стала першою з-поміж усіх пробних препаратів, про успішні результати досліджень якої повідомили експерти. Зараз проходить друга фаза випробування вакцини компанії Moderna. І якщо на першому етапі препарат давали обмеженій кількості здорових людей, то тепер проводитимуть розширені клінічні випробування, у тому числі на пацієнтах різних вікових груп та з вадами здоров’я. Третя фаза, що має розпочатися наприкінці липня, охопить 30 тисяч добровольців, що дозволить точніше визначити ефективність і безпечність нового препарату. За результатами цього етапу буде прийняте рішення, чи починати масовий випуск вакцини.
Тим часом зі США надійшла ще одна втішна новина. Адміністрація Дональда Трампа вирішила відмовитися від планів анулювати студентські візи іноземним студентам, які перейшли на віддалене навчання через обмеження, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу. Нагадаємо, що на початку липня ICE – американська імміграційна і митна поліція – оголосила, що всіх іноземних студентів, котрі, перебуваючи в країні, не відвідують стаціонарні заняття (навіть якщо такі заняття через карантинні обмеження не проводять), а навчаються онлайн, будуть вважати порушниками візових правил з усіма наслідками аж до депортації.
Це рішення спричинило хвилю обурення серед студентів і викладачів американських вишів. Гарвардський університет і Массачусетський технологічний інститут подали в суд на президентську адміністрацію. Не в останню чергу це пов’язане з тим, що іноземні студенти є величезним джерелом прибутків для американських університетів. За даними міністерства зовнішньої торгівлі США, щороку вони поповнюють американський ВВП на майже 45 млрд USD. Під тиском вишів, зокрема легендарної «Ліги плюща», що об’єднує вісім найстаріших американських університетів, адміністрація президента США скасувала своє скандальне рішення.
У 2018 – 2019 роках у США навчалися понад мільйон іноземних студентів, які становили 5,5% від усіх студентів країни. Найбільше їх приїжджає до США з Китаю, Індії, Південної Кореї, Саудівської Аравії та Канади. Точна кількість студентів з України в американських вишах невідома.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8012 / 1.54MB / SQL:{query_count}