Язик від Варшави до Львова доведе

Російські пранкери від імені «генсека ООН» поговорили з президентом Польщі про Україну

Не встиг Анджей Дуда відхекатися після другого туру президентських виборів (12 липня), де в запеклій боротьбі переміг мера Варшави Рафала Тшасковського (різниця між кандидатами становить лише два відсотки: Анджей Дуда набрав 51,2%, Рафал Тшасковський – 48,8%), як на нього звалилася несподівана проблема.
Двоє відомих російських пранкерів Олексій Столяров (Лексус) і Володимир Кузнєцов (Вован) зателефонували до польського президента. Один із них назвався генеральним секретарем ООН Антоніо Гутеррішем та майже 10 хвилин ставив Дуді різні «слизькі» запитання, переважно про Україну.
Розмова з Дудою почалася із обговорення його перемоги в другому турі президентських виборів. Пізніше самозванець-«генсек ООН» почав розпитувати польського лідера про ситуацію з коронавірусом у його країні. Дуда запевнив, що в Польщі не дуже багато випадків зараження, що ситуація під контролем. На питання пранкера про те, що є джерелом поширення вірусу зараз, польський президент відповів: «Це може бути Україна. Тому що в нас багато людей із України. Але в нас не так багато випадків. Тож я би сказав, що ситуація під контролем».
Російський пранкер також запитав Дуду про історичні суперечки з Росією і про те, чому Варшава «воює з пам’ятниками». «У нас триває дискусія про історію з Путіним. Тому що він звинуватив нас у початку Другої світової війни», – відповів польський президент. «Але ж Росія теж зробила великий внесок у перемогу», – заперечив пранкер. «Так, я знаю добре про це. Але проблема в тому, що вона також окупувала нашу країну після Другої світової війни», – відповів Дуда.
Після цього «генсек ООН» звинуватив Варшаву в тому, що вона, як і Київ, «воює з пам’ятниками». «Це різне розуміння або читання історії. Тому що росіяни кажуть, що це були «дружні подарунки». А ми називаємо це окупацією», – пояснив президент Польщі. «То ви не хочете забирати назад українські регіони, наприклад Львів? Гадаю, багато людей підтримають вас», – сказав пранкер. «Перепрошую? Ні! Це Україна. Про це в Польщі не говорять. Ні. Тепер це територія України. Кінець. Це не тема політичної дискусії в Польщі. Ми про таке не говоримо. В Польщі немає політичних сил з такою пропозицією», – заперечив президент Польщі. Після цього російський пранкер пообіцяв, що «зателефонує Володимирові Зеленському і потішить його».
В канцелярії президента Польщі підтвердили, що запис розмови справжній, пише Rzeczpospolita. У Варшаві розпочали офіційне розслідування, щоб з’ясувати, як так сталося, що сторонні люди змогли зателефонувати главі держави.
Нагадаємо, раніше Лексус і Вован неодноразово вдавалися до подібних, м’яко кажучи, розіграшів. Зокрема, у розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном один із них назвався Володимиром Зеленським. А в 2019-ому ця «солодка парочка» від імені Петра Порошенка зателефонувала прем’єру Північної Македонії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8011 / 1.55MB / SQL:{query_count}