Сезон відпусток: звідси їду – там не пускають

Наразі українці можуть безперешкодно відвідати 26 країн. Список змінюється буквально щодня

Від четверга, 16 липня, громадяни України зможуть в’їхати до Болгарії без проходження двотижневого карантину та без тесту на коронавірус. Про це повідомило посольство України в Болгарії. Водночас у країні до 31 липня продовжили дію надзвичайної епідемічної ситуації. Наразі в Болгарії з населенням 7 млн осіб зареєстрували понад 7800 випадків зараження коронавірусом, із яких майже 290 виявилися летальними. Активними залишаються понад 3700 випадків зараження, решта хворих вилікувалися.
Загалом ситуація із цьогорічним сезоном закордонних відпусток украй заплутана і спричиняє радше нервовий зрив, аніж викликає позитивні емоції. Популярні серед українських туристів країни так часто змінюють умови в’їзду, що голова йде обертом. Уже були випадки, коли люди буквально перед посадкою у літак довідувалися, що в тій країні, де вони збиралися засмагати чи ніжитися на морських хвилях, раптово змінювали правила в’їзду, тож усі плани на відпочинок летіли шкереберть.
У вівторок, 14 липня, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що кількість країн, до яких можуть наразі в’їжджати українці, збільшилася до 25-ти. «На минулому брифінгу я оголосив 23 країни, до яких можуть поїхати українці. Зараз таких країн стало 25. Додалися Багамські острови. Погоджуюся, дуже віддалена точка, хоча й приваблива для туризму, і Ліван – менш популярний напрям серед українських туристів, хоча країна є надзвичайно цікавою і красивою», – розповів Дмитро Кулеба.
Ще 23 країни, до яких входять ті, куди потрібна віза, і ті, де діють певні карантинні обмеження, це: Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови. Від 16 липня до цього переліку додалася Болгарія.
На час підготовки цього матеріалу до друку залишалася незрозумілою ситуація із переглядом Радою Європейського Союзу ухваленої 1 липня рекомендації щодо поступового зняття обмежень на поїздки з туристичною метою до ЄС для деяких країн з-поза меж Євросоюзу. Нагадаємо, що в першому списку з 15 країн, громадянам яких було скасоване обмеження на подорожі до ЄС, України не було. Найімовірніше, не буде її там і після перегляду списку Радою ЄС.
Принаймні таку заяву минулого тижня зробив міністр МЗС Дмитро Кулеба. «У нас останнім часом була негативна статистика приросту кількості нових захворювань, а це один із критеріїв, на які зважає ЄС під час ухвалення рішень, тобто не лише середня цифра хворих на 100 тисяч населення, а й динаміка приросту за останній час. Тому я не очікую, що рішення про заборону в’їзду для громадян України до країн ЄС буде переглянуте», – сказав Дмитро Кулеба.
Також він ще раз нагадав про запуск інтерактивної мапи МЗС, яка дозволяє у зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію щодо будь-якої країни світу. Мапа працює в тестовому режимі та доступна за посиланням: ttps://tripadvisor.mfa.gov.ua/map.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8649 / 1.55MB / SQL:{query_count}