Світло наприкінці коронавірусного тунелю

Китай та Південна Корея поступово виходять із епідеміологічної кризи

фото: Reuters/Kim Kyung-Hoon
Офіційні органи Китайської Народної Республіки (КНР) інформують, що напередодні вони не зафіксували жодного нового випадку зараження коронавірусом серед мешканців країни. Усі нові випадки, загалом 34, були виявлені у людей, які прибули в КНР з-за кордону.
У провінції Хубей, звідки власне й почалася епідемія, тепер нових випадків захворювання на коронавірус не було взагалі. «Сьогодні після стількох зусиль ми нарешті побачили світанок», – заявила представниця Національної комісії з охорони здоров’я КНР Жао Ягуй. Вона наголосила, що у тих країнах, де поширення хвороби пішло на спад, головне завдання полягає в уникненні повторної хвилі інфекцій від приїжджих із інших країн. Хоча китайську владу критикували за приховування інформацїі про епідемію на початковому етапі, згодом Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала КНР прикладом того, як наполегливі дії можуть гальмувати поширення коронавірусу.
Покращується ситуація і у Південній Кореї. Цій країні з 50-мільйонним населенням вдалося суттєво уповільнити поширення інфекції, пише  американське видання Science. 19 березня там зафіксували всього 74 нових випадки зараження, тоді як на піку епідемії 29 лютого їх було 909. Водночас корейцям не довелося закривати цілі міста і вживати інших жорстких заходів, які допомогли КНР взяти епідемію під контроль. «Південна Корея – демократична республіка, і ми вважаємо сувору ізоляцію не найбільш розумним вибором», – говорить Кім У Чу, фахівець із інфекційних захворювань у Корейському університеті. Водночас він наголошує: «Успіх Південної Кореї може стати для інших країн уроком і попередженням: навіть якщо кількість хворих зменшилася, країна повинна бути готова до нового спалаху».
Досягнутий успіх пояснюється наймасштабнішою і добре організованою програмою тестування, а також потужними зусиллями щодо ізоляції тих, що заразилися, пошуку і відправці на карантин тих людей, із якими вони контактували. Південна Корея взяла аналізи у 270 тис. людей (більше 5 200 тестів на мільйон жителів). Це найвищий показник у світі, для порівняння: у США проведено 74 тести на мільйон жителів.
Досвід Південної Кореї показує, що для контролю епідемії дуже важлива масштабна діагностика, говорить дослідниця нових інфекційних захворювань Райна Макінтайр, що працює в Університеті Нового Південного Уельсу в Сіднеї. «Відстеження контактів теж дуже важливе для стримування епідемії, так само як й ізоляція хворих», – зазначає вона.
Водночас у США вирішили через пандемію коронавірусу протягом трьох тижнів роздати дорослим громадянам по 1000 USD і по 500 USD на дитину. Таке рішення ухвалила адміністрація президента Дональда Трампа, повідомив міністр фінансів країни Стівен Мнучін у інтерв'ю Fox Business. Міністр також розповів, що Білий дім планує виділити на виплати громадянам 500 мільярдів USD. Це зроблено для підтримки економіки США в ситуації пандемії. Водночас наголошується, що якщо ще через три тижні криза не піде на спад, громадяни знову отримають такі ж виплати. Зараз триває узгодження виділення грошей із Конгресом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9170 / 1.55MB / SQL:{query_count}