Заходи асиметричного характеру

Москва істерично сприйняла прийнятий у Варшаві закон

фото: wordpress.com
Міністр оборони Польщі Антоні Мачеревич звинуватив СРСР і нацистську Німеччину в змові, метою якої було знищення поляків. Із такою заявою він виступив у вівторок, 1 серпня, з нагоди 73-ої річниці Варшавського повстання, повідомляє портал Do Rzeczy. “В історії Польщі, Європи та, можливо, всієї західної цивілізації не було події, яку можна порівняняти з Варшавським повстанням. Це була велика жертва крові, мужності, цілеспрямованості, але вона мала страшну ціну, яку вистраждали Варшава і вся польська нація”, – заявив Мачеревич.
Нагадаємо, що Варшавське повстання проти німецьких окупантів тривало у польській столиці із 1 серпня по 2 жовтня 1944 року. Оскільки на чолі повстанців стояли представники уряду Польщі в екзилі та командування Армії Крайової, тому війська СРСР, які перебували на іншому березі Вісли, за наказом Йосипа Сталіна не пішли в наступ. У результаті повстання було жорстоко придушене, Варшава була практично зрівняна із землею, точна кількість жертв не відома, за деякими оцінками, йдеться про 150-200 тисяч мирних жителів.
Водночас в Росії розпочалася справжня істерія навколо ухвалення польською владою нової редакції закону про декомунізацію, що передбачає демонтаж майже всіх пам’ятників радянським солдатам. “Пам’ятники не повинні вшановувати людей, організації, події або дати, які пропагують комунізм чи будь-який інший тоталітарний лад”, – йдеться в законі. Разом із тим, зроблено низку винятків, наприклад, для монументів і обелісків, які встановлені на кладовищах або в інших місцях поховань.
“Росія у відповідь готує заходи асиметричного характеру. Недружні дії Варшави в будь-якому випадку не залишаться без наслідків”, – наголосили в МЗС Росії. Глава Ради Федерації Валентина Матвієнко (до речі, уродженка Шепетівки на Хмельниччині) заявила, що “у Варшаві скажені русофоби переписують історію Другої світової війни”. Щоправда, не зовсім зрозуміло, чому істерія зчинилася саме зараз, адже президент Польщі Анджей Дуда затвердив нову редакцію закону ще 17 липня, а набуде він чинності через три місяці після публікації президентського указу.
“Не виключено, що в Росії справа дійде до знесення пам’ятників, які цікавлять поляків. Включаючи знищення меморіалу в Катині. Я особисто вважаю, що це було б варварством. Але в Росії більш ніж достатньо прихильників такого рішення”, – говорить російський політолог Сергій Марков, тісно пов’язаний з Кремлем.
Наголосимо, для поляків Катинь – не лише місце розстрілу і поховання майже чотирьох з половиною тисяч польських офіцерів, представників інтелігенції та духовенства, але й символ Смоленської авіакатастрофи. Нагадаємо, що 10 квітня 2010-го під час заходу на посадку на летовище російського Смоленська зазнав аварії президентський Ту-154М – всі 96 людей, котрі були на борту, загинули, зокрема: президент Республіки Польща Лєх Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти країни. Усі вони прямували до Катині для участі у жалобних заходах.
Росіян уже давно муляє меморіал у Катині, який є символом радянського тоталітаризму, при тому, що в країні дедалі більших обертів набирає популяризація Йосипа Сталіна, якому навіть почали споруджувати пам’ятники. У квітні цього року в Катині були встановлені великі інформаційні стенди, на яких розповідається про полонених з більшовицької армії Тухачевського, які в 1920 році потрапили в полон у результаті невдалого походу на Варшаву, а потім померли в польських таборах. Інститут національної пам’яті Польщі назвав тоді дії Москви провокацією. Кількість загиблих російських солдатів було завищено в рази, а інформація на стендах розходилася з історичною правдою.
Але на цьому Кремль не зупинився. Фінансоване урядом Росії військово-історичне товариство заявило, що поставить в Катині пам’ятник, який символізуватиме радянсько-польське братерство. Абсолютний цинізм: вшановувати “братерство” на місці масової страти радянським режимом тисяч польських “братів”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7963 / 1.56MB / SQL:{query_count}