Президент Молдови хоче в Євразію

Цього тижня молдовський лідер Ігор Додон заявив, що його країна може стати членом Євразійського економічного союзу (ЄАЕС)

“Чи станемо ми членами союзу на якомусь етапі? Я не виключаю. Вважаю, що для Молдови це було б правильним, але це вирішить народ, ми проведемо референдум у потрібний момент”, – зазначив він у інтерв’ю телеканалу “Білорусь 1”. Ігор Додон додав, що перший крок було зроблено на початку квітня, коли він підписав меморандум про співпрацю з ЄАЕС.
Нагадаємо, що обраний у листопаді 2016 року президентом Молдови Ігор Додон сповідує послідовну проросійську політику, він закликає до нормалізації відносин із Москвою і відмову від співпраці із Заходом, зокрема, з Євросоюзом і НАТО. Щойно ставши главою держави, Додон приступив до реалізації своїх намірів. Відразу після його обрання з будівлі резиденції президента Молдови був знятий прапор Євросоюзу, у відставку з формулюванням “за загравання з НАТО” був відправлений міністр оборони країни Анатолій Шалар.
Ігор Додон відмовився від кредиту Євросоюзу в розмірі 100 млн євро, заявив про бажання розірвати угоду про асоціацію з ЄС і категорично заперечив ймовірність вступу країни в НАТО. Ігор Додон був єдиним іноземним президентом, який відвідав парад у Москві на 9 травня.
З іншого боку, не варто забувати, що більшість депутатів у молдовському парламенті сповідує кардинально іншу політику, орієнтовану на максимальну співпрацю із Заходом аж до можливого об’єдання із сусідньою Румунією (членом ЄС і НАТО). Оскільки повноваження глави держави достатньо обмежені (Молдова – парламентська республіка, і саме депутати призначають прем’єра та затверджують усіх міністрів, крім очільників силових відомств), наразі всі зусилля Ігора Додона “подружитися” з Росією виявляються марними.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8201 / 1.53MB / SQL:{query_count}