Придністров’я – Україна: продукції на 61 млн USD

Міністерство закордонних справ України з подивом сприйняло заяву Державної думи РФ, у якій містяться безпідставні звинувачення на адресу української та молдовської сторін, зокрема в нібито блокаді Придністровського регіону

Експорт виробленої у Придністров’ї продукції в Україну збільшився із 51 млн USD у 2015 році до 61 млн USD у 2016-ому і далі зростає в поточному році.
“Цілковите несприйняття викликає “занепокоєння” Держдуми через запровадження спільного контролю в пункті пропуску “Кучурган”. Адже це рішення підтверджує дію правового поля Республіки Молдова на всій території країни. При цьому Росія постійно заявляє про свою повагу до суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова в міжнародно визнаних кордонах”, ідеться в заяві.
У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що звинувачення з боку російської сторони у начебто затягуванні проведення чергового раунду переговорів у форматі “5+2” (передбачає участь у переговорах Молдови, Придністров’я, Росії, України і ОБСЄ, а також США і Євросоюзу в статусі спостерігачів.“Пошта”) є ще одним прикладом відвертої маніпуляції, оскільки саме адміністрація самопроголошеної ПМР нещодавню відхилила пропозицію щодо організації Баварської конференції, де планувалося обговорити майбутній порядок денний переговорів та строки їх проведення.
“Україна закликає Російську Федерацію припинити деструктивні дії та нарешті надати дієве сприяння вирішенню низки актуальних питань порядку денного переговорного процесу у форматі “5+2” в інтересах населення обох берегів Дністра, в тому числі шляхом виконання взятих Москвою за підсумками Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року на себе зобов’язань та виведення своїх військ із Придністровського регіону Республіки Молдова”, – зазначили в МЗС України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8755 / 1.53MB / SQL:{query_count}