Президент США скористався президентом РФ

У Гамбурзі розпочався саміт G20

фото: russia-now.com
Учора до Німеччини з’їхалися глави 20 основних світових держав. На порядку денному: глобальна економіка і торгівля, кліматичні зміни, міграційна криза та цифрова економіка. Нагадаємо, що група двадцяти (G20) – форум для обговорення питань глобального економічного і фінансового співробітництва. В сукупності G20 представляє 85% світового валового національного продукту, 75% світової торгівлі (включаючи торгівлю всередині ЄС) та дві третини населення світу. До G20 входять: Австралія, Аргентина, Бразилія, Британія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія та Європейський Cоюз.
Але найголовніша подія нинішнього саміту – перша особиста зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна. Після початкового радісного ажіотажу навколо перемоги на президентських перегонах саме Трампа, що здавався Кремлю значно кращим варіантом на тлі Гілларі Клінтон, у Кремлі запанувало гірке розчарування. Новий американський президент, попри численні заяви про намір “налагодити стосунки” з Путіним, фактично, мало змінив зовнішню політику Сполучених Штатів. Від зустрічі в Гамбурзі чекали багато, але найголовніше, що першим із американським лідером зустрівся таки не Путін, а Петро Порошенко. Із дипломатичної точки зору це можна вважати величезною перемогою.
Тим не менше російські засоби масової інформації, коментуюучи учорашню особисту зустріч Володимира Путіна та Дональда Трампа, мало слиною не захлиналися, стверджуючи, буцімто “російський президент вказав Трампу на несправедливість обмежень у світовій торгівлі”. Зрозуміло, що малися на увазі міжнародні економічні санкції, накладені на Російську Федерацію через анексію Кримського півострова та воєнну агресію на Донбасі. Так само зрозуміло, що ніхто нікому не “вказував”. Господар Кремля просто пожалівся господареві Білого дому, на що останній із задуманим виразом обличчя покивав головою.
Цікаво, що президент Сполучених Штатів використав президента Російської Федерації як цапа-відбувайла, скориставшись зустріччю з ним, що уникнути присутності на нараді лідерів “великої двадцятки” з питань клімату. Нагадаємо, що у червні Дональд Трамп  прийняв рішення про вихід США з Паризької кліматичної угоди.
Водночас більшість держав Європейського Союзу сприйняли таке рішення господаря Білого дому вкрай болісно. Тож Дональд Трамп скористався Путіним, що уникнути неприємною розмови на кліматичну тему з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном.
На завершення варто додати, що саміт “великої двадцятки” супроводжується масовими і кривавими акціями протесту антиглобалістів з усього світу. Поранено понад 120 німецьких правоохоронців, лік затриманим протестантам також йде на сотні.

Напередодні, 6 липня, президент США Дональд Трамп відвідав Польщу, де під час переговорів зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою обговорив, у тому числі, ситуацію в Україні. Як заявив міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич, промова Трампа, з якою він виступив у четвер на площі Красінських у Варшаві, засвідчила, що Польщу і США єднають спільні геополітичні, економічні та військові інтереси: “Польща, що об’єднує країни Центральної Європи, будучи найбільшою державою із найбільшим потенціалом, із найбільшими можливостями, є для Сполучених Штатів необхідним партнером у формуванні єдності й сили Європи перед обличчям загроз зі Сходу і терористичних загроз”. У своїй промові Дональд Трамп говорив, зокрема, про винятковий зв’язок між Вашингтоном і Варшавою. “Америка любить Польщу, Америка любить поляків”, – цими словами президент США розпочав свій виступ. Також президент Сполучених Штатів підтримав зобов’язання щодо взаємної оборони в рамках НАТО.
Своєю чергою міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський під час виступу на Global Security Forum у Варшаві наголосив, що “Росія намагається повернути собі позицію супердержави залякуваннями, переслідуваннями, енергетичним шантажем та діями з використаннями збройних сил”. За словами Ващиковського, “Кремль намагається придушити демократичні зміни довкола себе”. Відповідно, він закликав посилювати трансатлантичну співпрацю. “Жодна країна не в змозі впоратися з цими викликами. На щастя, у нас є чудовий інструмент, яким є НАТО. Наша спільнота цінностей та інтересів простягається по обидва боки Атлантичного океану”, – підсумував міністр закордонних справ Польщі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8431 / 1.56MB / SQL:{query_count}