Польща змінює правила працевлаштування українців

Часопис Rzeczpospolita пише про урядову реформу залучення працівників зі сходу

Зміни передбачають, що процедура отримання робочих віз для працівників з України, Білорусі, Росії, Грузії, Молдови та Вірменії не буде безкоштовною – з 1 січня 2018 року кожна заява коштуватиме 30 злотих (приблизно сім американських доларів). І хоча складається враження, що це невелика сума, все-таки для підприємств чи великих фермерських господарств, які на рік залучають по кілька сотень працівників з-за східного кордону Польщі, це може бути забагато, пише Rzeczpospolita.
Однією з основних цілей реформи є створення ефективної системи конт­ролю працівників зі сходу, які прибувають на роботу до Польщі, наголошують польські урядовці. Легальність працевлаштування повинні перевіряти Прикордонна служба (SG), Державна інспекція праці (PIP) та Заклад соціальних страхувань (ZUS).
Тижневик Gazeta Polska також пише про польсько-українські справи. Видання звертає увагу на те, що вже незабаром українці не потребуватимуть шенгенських віз для перетину кордону, тож “настав час навести лад на ринку праці та впорядкувати стосунки польських працедавців і українських робітників”. З цієї метою з 1 січня 2018 року започаткують загальнопольський реєстр іноземців, які працюють в Польщі, тож підприємці муситимуть повідомляти органи праці про кожного свого іноземного працівника. Зважаючи на те, що за минулий рік було подано понад 1,3 мільйона заяв про намір працевлаштування іноземців, серед яких були переважно громадяни України, це питання стає дедалі актуальнішим, пише Gazeta Polska. За даними Закладу соціального страхування, лише 300 тисяч з них сплачували соціальні страхові внески, а решта працювала нелегально або на підставі договорів підряду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8923 / 1.53MB / SQL:{query_count}