Польща – Україна: неправильна арифметика

Віце-прем’єр і міністр розвитку та фінансів Польщі Матеуш Моравецький заявив у ефірі радіо Німецька хвиля, що його країна прийняла “сотні тисяч біженців з України”

“У нас зареєстрований мільйон українців. Один мільйон і триста тисяч, якщо говорити точніше”, – уточнив він. При цьому Gazeta Wyborcza зазначає, що минулого року польська влада надала офіційний статус біженця лише 97 українцям.
Варто зазначити, що польська влада вже не вперше говорить про “сотні тисяч” чи “мільйон біженців iз України”. Зокрема, схожу заяву на початку минулого року зробила прем’єр Польщі Беата Шидло, виступаючи в Європарламенті. “Польща прийняла мільйон біженців iз України, яким ніхто не хотів допомагати. Сьогодні вони у нас, і ми їм допомагаємо”, – заявляла вона. Тоді журналісти також виправляли прем’єра, нагадуючи, що протягом 2015 року статус біженця у Польщі отримали лише двоє громадян України.
Тим часом ще одна – цього разу добра – новина на тему польсько-українських взаємин надійшла з міста Лєгніца неподалік Вроцлава. Тут міська влада підтримала відкриття у місті ще однієї початкової школи для української меншини. Причому, як пише Gazeta Wroclawska, президент міста (так у Польщі називається посада міського голови) був проти її створення, однак депутати міської ради більшістю голосів підтримали ініціативу.
У Лєгніці вже багато років працює Комплекс загальноосвітніх шкіл №4 ім. Богдана-Ігоря Антонича з українською мовою навчання. Причому, що цікаво, знаходиться він на вулиці Тараса Шевченка. 
За даними місцевого управління праці, до Нижньосілезького воєводства зі столицею у Вроцлаві у 2016 році офіційно приїхали на роботу 121,7 тисячі іноземців, 119,5 тис. з яких – українці. У Вроцлаві минулоріч офіційно працювали 62,4 тисячі українців, у сусідній Свідниці – 18,6 тис. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8491 / 1.53MB / SQL:{query_count}