Дуля для Дональда

Апеляційний суд США ухвалив рішення не відновлювати дію імміграційного указу президента

фото: pictureicon.com
Саме обіцянка підписати цей указ, який забороняє в’їзд на територію Сполучених Штатів громадян із семи мусульманських країн, була однією з головних “фішок” передвиборної кампанії нового американського президента. Указ був у пакеті документів, які усміхнений Трамп перед телекамерами підписав у свій перший день роботи в Білому домі.
Але недовго музика грала. Указ одразу наразився за гостру критику з боку захисників прав людини та юристів, які вказували, що не можна забороняти в’їзд у США іноземців, які мають цілком легально оформлені американські візи, лише на тій підставі, що вони є громадянами держав із “чорного” списку.
Оскільки Америка – країна, де поважають закони, федеральний суд у Сіетлі призупинив дію підписаного Трампом указу. Міністерство юстиції оскаржило вердикт в апеляційному суді Сан-Франциско (штат Каліфорнія) – найбільшому з-поміж подібних судів у США, але, як бачимо, програло. Тепер у Дональда Трампа залишається остання надія на Верховний суд, куди Мінюст уже готується подавати касаційну скаргу.
Причому тут у нього багато шансів на перемогу. Незабаром Конгрес розглядатиме призначення нового судді Верховного суду – Ніла Горсача, послідовного консерватора, якого запропонував на цю посаду особисто Дональд Трамп. Зараз у Верховному суді порівну лібералів і консерваторів (по чотири), і якщо Конгрес затвердить Горсача, номінально у Трампа буде перевага при розгляді справи. Однак сам процес може наштовхнутися на активну протидію демократів.
Тим часом під загрозою опинилася інша гучна передвборна обіцянка президента. Реальна ціна стіни на кордоні Мексики і США може виявитися вдвічі вищою, ніж її оцінки в ході передвиборної кампанії. У доповіді Міністерства внутрішньої безпеки США сказано, що зведення загороджень довжиною майже дві тисячі миль обійдеться в 21,6 млрд доларів, передає Reuters. При цьому незалежні компанії називають ціну аж до 25 млрд доларів – зокрема, через необхідність викуповувати приватні землі біля кордону. Крім того, у звіті наголошується, що на певних ділянках будівництво натрапить на юридичні бар’єри, і в разі відмови приватних власників від продажу адміністрації доведеться подавати низку судових позовів. Також до зростання складнощів будівництва та його ціни призведе необхідність дотримуватись міжнародних договорів, наприклад, підписану з Мексикою угоду про водні ресурси.
Раніше Дональд Трамп неодноразово хвалився, що змусить оплатити будівництво стіну саму Мексику, наприклад, за рахунок нового 20-відсоткового податку на експортовані до США товари. У відповідь мексиканський президент Енріке Пенья Ньєто заявив, що в такому разі його країна вийде із митного союзу Північної Америки, що об’єднує Канаду, США та Мексику. Якщо це станеться, втрати американської економіки становитимуть десятки мільярдів доларів.

Президент США Дональд Трамп збирається доручити голові інвестиційної компанії Cerberus Capital Management Стівену Файнбергу проаналізувати діяльність американських розвіду­вальних відомств і оцінити можливість їх реформування. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на діючих і колишніх співробітників адміністрації глави держави.
За даними агентства, поки що остаточного рішення про призначення Файнберга не прийнято. Однак, якщо він займе цей пост, йому доведеться розробити програму з раціоналізації діяльності 17 різних розвідувальних відомств із загальним бюджетом у 70 мільярдів доларів. У цих департаментах працюють десятки тисяч співробітників.
Зокрема, як зазначає Reuters, адміністрація президента зацікавлена в кардинальному реформуванні канцелярії директора Національної розвідки. Відомство, створене після терактів 11 вересня 2001 року, займається координацією діяльності всіх підрозділів американської розвідки. 
Поки що ні Білий дім, ні Cerberus Capital Management не прокоментували інформацію про можливе призначення Стівена Файнберга. Нагадаємо, що він фінансував передвиборчу кампанію Дональда Трампа і займав пост його радника з економічних питань. Водночас жодного досвіду роботи в урядових чи, тим більше, розвідувальних структурах у Стівена Файнберга немає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7875 / 1.56MB / SQL:{query_count}