Битва за скіфське золото триває

Кримські музеї почали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні

Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на своїй сторінці у Facebook.
“Наші захисники отримали звістку від судового пристава щодо наміру кримських музеїв подавати на апеляцію. Це фактично означає початок процесу оскарження рішення окружного суду та, відповідно, артефакти залишатимуться в сховищах музею Алларда Пірсона”, – написала Еміне Джеппар.
Ця музейно-судова історія розпочалася в лютому 2014 року, коли колекція скіфського золота з українських музеїв була відправлена в Амстердам до музею Алларда Пірсона для участі у виставці “Крим: золото і таємниці Чорного моря”. Не встигли мешканці Амстердама та іноземні туристи намилуватися унікальними артефактами, як на Кримському півострові з’явилися “зелені чоловічки”, під дулами автоматів яких відбувся псевдореферендум про возз’єднання української автономної республіки з Російською Федерацією.
Найцінніша частина представлених на виставці експонатів була привезена з київського Музею історичних коштовностей (більш відомого, як “Музей скіфського золота”), що є філією Національного музею історії України. Водночас в Амстердамі експонувалися й предмети з чотирьох музейних установ, розташованих на території Криму: заповідника “Херсонес Таврійський”, Керченського історико-археологічного музею, Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Центрального музею Тавриди (Сімферополь). Саме вони й звернулися до суду в Нідерландах, вимагаючи повернути колекції в анексований Крим, а не до української столиці. Потрібно зазначити, що більшість “кримських” предметів були знайдені під час археологічних розкопок 1990-их – 2000-их років, тобто, за часів незалежної України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8477 / 1.53MB / SQL:{query_count}