Американці проти німців

Volkswagen заплатить владі США штраф у 4,3 млрд доларів

фото: thedailybeast.com
Днями стало відомо, що німецький автомобільний гігант Volkswagen AG готовий укласти з міністерством юстиції США мирову угоду про виплату компенсацій на загальну суму 4,3 мільярда доларів. Кошти будуть спрямовані на викуп і ремонт дизельних автомобілів німецького виробництва, у Фонд з боротьби із забрудненням повітря, а також у Каліфорнійську раду з повітряних ресурсів. Таким чином добіг кінця грандіозний скандал під назвою “дизельгейт”.
У вересні 2015 року Управління з охорони навколишнього середовища США (EPA) звинуватило Volkswagen AG в установці на автомобілі з дизельними двигунами програмного забезпечення, що дозволяло обходити жорсткі екологічні норми в США. Програма включала максимально екологічний режим роботи двигуна при тестуванні на стенді, натомість відключала його при звичайній експлуатації, що збільшувало шкідливі викиди майже в 40 разів (!). 
Відкликанню для повторного тестування підлягали близько півмільйона машин марок Volkswagen і Audi, реалізованих на американському ринку з 2009-го по 2014-ий роки. З-за океану скандал перекинувся в Європу. Багато європейських автоекспертів були переконані в тому, що “вдосконалені” авта продавали й на Старому континенті. Масштаби “дизельгейту” перевершили всі сподівання. Виявилося, що тільки в Німеччині налічується близько 2,5 мільйона авт з хитрими програмами, а загалом по всьому світу – 11 мільйонів. 
Міністерство юстиції США розпочало офіційну перевірку. Її підсумком власне й стали штрафні санкції розміром 4,3 млрд доларів. Причому німецький концерн, якщо можна так сказати, відбувся легким переляком: первісно йшлося по сукупний штраф розміром 18 мільярдів.
Щоправда, одним лише штрафом справа навряд чи обмежиться. Очевидно, на кілька мільярдів потягне й сукупна сума позовних заяв ображених клієнтів, яких ніхто не попереджав про один важливий нюанс: підвищення норм шкідливого вихлопу двигуна чутливо спустошує їхні гаманці. Згідно американського та європейського законодавства, розмір транспортного податку безпосередньо залежить від того, наскільки сильно машина отруює атмосферу. 
Поки що керівництво концерну надзвичайно обережно заявляє, що наразі не може визначити, як виплата штрафних санкцій відіб’ється на фінансових показниках за 2016 рік. Але якщо пригадати катастрофічні показники 2015 року, у вересні якого власне й спалахнув “дизельгейт”, то навряд чи варто сподіватися на якісь оптимістичні цифри. За підсумками третього кварталу 2015 року концерн Volkswagen отримав операційний збиток у розмірі 3,48 мільярда євро, хоча в попередні 15 років незмінно демонстрував зростання. 
Тим часом хвиля “дизельгейту” може накрити й інші автогіганти. В лютому минулого року в окружний суд штату Нью-Джерсі адвокатською конторою Hagens Berman був поданий колективний позов проти Mercedes-Benz. Як зазначено в позові, в 14 моделях автомобілів з дизельними двигунами, що використовують технологію BlueTec, викиди оксидів азоту багаторазово перевищують показники, зазначені в офіційних документах. 
За даними позивачів, гранично допустимі в США показники викидів оксиду азоту були перевищені в 19 разів. Більше того, при роботі двигуна при температурах нижче 10 градусів за Цельсієм йдеться про перевищення норми вже в 65 разів (!). 
Судовий розгляд справи поки що не завершений. 
Крім того влада Франції розпочала аналогічне розслідування щодо автомобілів виробництва Renault. А буквально днями агентство Bloomberg повідомило, що Управління з охорони навколишнього середовища США попередило про початок розслідування щодо італо-американського концерну Fiat Chrysler Automobiles.

Volkswagen AG – група компаній зі штаб-квартирою в м. Вольфсбург, Німеччина. Концерн складається із 342 компаній, що займаються виробництвом автомобілів, двигунів та пов’язаними з цим послугами. Volkswagen володіє 48 автомобілебудівними підприємствами в 15 країнах Європи і шести країнах Америки, Азії та Африки. Бренди концерну: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Rolls-Royce, BMW, Bugatti, Lamborghini, Scania, MAN. Також Volkswagen Group входить у число найбільших акціонерів японської компанії Suzuki Motor Corporation.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8027 / 1.56MB / SQL:{query_count}