Президентські вибори в Молдові: Росія проти Заходу

У неділю, 30 жовтня, у Молдові вперше за багато років пройшли всенародні вибори глави держави (із 2001 року, після зміни конституції, президента вибирали депутати парламенту). На найвищий пост у державі претендували дев’ять осіб – шість представників політичних партій і три незалежні кандидати

Переможця не визначено, у другий тур вийшли голова Партії соціалістів Ігор Додон і керівник партії “Дія і солідарність”, екс-міністр освіти, єдиний кандидат від правих сил Майя Санду. За Ігоря Додона проголосували 48,65% виборців, за Майю Санду – 37,98%. Згідно із законодавством Молдови, другий тур виборів відбудеться за два тижні, у неділю, 13 листопада.
Головна інтрига другого туру: протистояння виразно проросійського і прозахідного кандитів. 41-річний Ігор Додон, у 2006-2009 рр. міністр економіки і перший віце-прем’єр країни, в 2011-oму перейшов iз Партії комуністів Молдови в Партію соціалістів, яку в тому ж році очолив. Лідер найбільшої фракції парламенту. Основна передвиборча обіцянка – покращити стосунки з Росією та згорнути співпрацю з Євросоюзом, у тому числі, із сусідньою Румунією. Головний організатор масових протестних акцій проросійських сил. У разі обрання президентом пообіцяв “ретельно обміркувати” юридичне визнання Криму територією Російської Федерації.
Натомість 44-річна Майя Санду, яка в 2010 році закінчила Гарвардський інститут державного управління, у 2010-2012 рр. була радником виконавчого директора Світового банку, а  2012-2015 рр. – міністром освіти Молдови, вважається виразно прозахідним політиком. Вона виступає за найтіснішу співпрацю з ЄС та НАТО і жорстко критикує політику Володимира Путіна, в тому числі, й стосовно України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8107 / 1.53MB / SQL:{query_count}