Киргизи загубили оригінал конституції

У Бішкеку розгорається незвичайна політична криза

В ході засідання місцевого парламенту, на якому депутати обговорювали законопроект про референдум, який пропонує поправки до конституції, несподівано з’ясувалося, що оригіналу основного документа країни немає ні в адміністрації президента Алмазбека Атанбаєва, ні в інших державних органах країни. 
Як передає інформагентство Казінформ, уже наступного дня після виявлення факту зникнення оригіналу конституції в Киргизстані було порушено питання про легітимність всіх гілок тутешньої влади. “Оригінал основного закону повинен перебувати не в міністерстві юстиції, не в генпрокуратурі, а в адміністрації президента Киргизстану. Якщо немає конституції, то автоматично ставиться питання про легітимність всіх гілок влади: президента, парламенту, уряду”, – заявив опозиційний депутат Алмамбет Шикмаматов. Парламентарій також вимагає розпочати офіційне розслідування щодо представників адміністрації президента, які не знають місцезнаходження основного документа країни. 
Незважаючи на такий несподіваний казус з пропажею конституції, парламент Киргизстану таки проголосував за призначення на 11 грудня цього року референдуму про внесення змін до основного закону. Водночас киргизька опозиція виступає категорично проти цього, вважаючи, що, пропонуючи їх, лідери п’яти парламентських фракцій, що повністю підконтрольні адміністрації президента Атанбаєва, порушують мораторій на зміну основного закону до 1 вересня 2020 року. 
Нагадаємо, що мораторій був запроваджений після так званої “квітневої революції” 2010 року. Тоді внаслідок масових заворушень у місті Талас, які наступного дня поширилися на решту території країни, президент Курманбек Бакієв був змушений втекти з країни та попросити політичного притулку в Білорусі. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8528 / 1.53MB / SQL:{query_count}