Україна + Польща + Литва

Верховна Рада і Сейм прийняли Декларацію пам’яті та солідарності

фото: pspa.pl
У четвер, 20 жовтня, Верховна Рада України прийняла спільну Декларацію пам’яті та солідарності парламентів України, Польщі та Литви щодо подій Другої світової війни. За відповідний проект постанови за основу та в цілому проголосували 243 народні депутати, повідомляє телеканал “112” Україна. 
У документі наголошується, що представники Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України спільно та одночасно приймають цю декларацію, “аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність”.
“Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений поміж двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом, a в 1940 році – радянська окупація Литви, Латвії i Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття”, – йдеться в декларації.
Парламентарії трьох країн підкреслюють, що пам’ятають, що кволість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в підсумку – до поділу Європи.
“Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії i окупації наших країн у ХХ столітті. Ми пам’ятаємо про боротьбу литовських, польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав. Ми віримо у необхідність активізації неупереджених історичних досліджень та необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах”, – йдеться в документі.
У декларації члени парламентів України, Польщі та Литви також звертають увагу на те, що здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права і договорів підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей і ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи.
“Ми висловлюємо нашу солідарність з усім українським народом, в тому числі з кримськими татарами, у період цього великого випробування. Підкреслюємо нашу заангажованість у заходах на користь мирного розв’язання конфлікту на сході України та повернення її територіальної цілісності. Наголошуємо на необхідності згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного Договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглибленню співробітництва Альянсу з Україною та її стратегічній меті набути членства в НАТО. Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність та захищати об’єднану Європу від зовнішньої агресії. Закликаємо народи всієї Європи пам’ятати про причини і наслідки Другої світової війни, а також докласти спільних зусиль з метою захисту безпеки і свободи”, – йдеться в Декларації пам’яті та солідарності.
У польському Сеймі за прийняття Декларації пам’яті і солідарності проголосували 367 депутатів, 44 – проти, а 14 утрималися, повідомляє Польське радіо. Хоча первісно передбачалося, що Сеймас Литви також синхронно проголосує за цей документ, однак, за словами голови Комітету Ради у закордонних справах Ганни Гопко, наразі повноваження діючого литовського парламенту закінчилися, а новообраний приступить до роботи лише у другій половині грудня. Очевидно, саме тоді й відбудеться голосування. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8684 / 1.56MB / SQL:{query_count}