Повернення “залізного” Фелікса

У Росії збираються створити міністерство державної безпеки

фото: wordpress.com
У Москві задумали масштабну реформу силових і правоохоронних структур, що передбачає створення потужної спецслужби на зразок колишнього КДБ СРСР, яка займатиметься не тільки оперативною діяльність, але й матиме власні слідчі відділи та регулярні військові підрозділи включно з бронетехнікою та авіацією.
Як пише видання “Ком­мер­сантЪ”, до міністерства державної безпеки крім ФСБ, пропонується включити Федеральну службу охорони (займається забезпечення безпеки президента Путіна та найвищих посадових осіб РФ) і Службу зовнішньої розвідки. Слідче управління міністерства держбезпеки, за інформацією “Коммерсанта”, буде самостійно розслідувати найбільш резонансні справи. Відповідно, Слідчий комітет, згідно із задумом, повернуть до складу генеральної прокуратури з пониженням статусу його головних управлінь. 
Крім того, МДБ буде забезпечувати власну безпеку в усіх правоохоронних і силових структурах. Це означає, що в них з’являться відділи внутрішньої контррозвідки, чиї співробітники будуть підконтрольні виключно генералам з МДБ. Таким чином новий репресивний монстр триматиме під жорстким контролем міністерство внутрішніх справ, генеральну прокуратуру та збройні сили.
Принагідно нагадаємо, що до складу ФСБ уже входять прикордонні війська, спеціальні авіаційні підрозділи та підрозділи спеціального призначення – практично невеличка армія. Таким чином, міністерство держбезпеки можна вважати аналогом КДБ СРСР, який своїми силами, без жодного контролю з чийогось боку, займався оперативно-розшуковою діяльністю, потім знову ж таки сам провадив слідство і передавав до суду готові кримінальні справи часто із заздалегідь визначеним вироком. Водночас, хто не пам’ятає, куратори від КДБ не криючись працювали в усіх органах влади, вищих навчальних закладах, посольствах і консульствах за кордоном, на великих підприємствах і навіть при творчих спілках та театрах.
Планується, що реформа буде завершена до виборів президента Росії в 2018 році. До цього часу, за словами джерел “Коммерсанта”, будуть замінені всі глави силових і правоохоронних відомств.
Таким чином Володимир Путін збирається повністю підпорядкувати собі увесь репресивно-силовий апарат. Міністерство державної безпеки придушуватиме будь-які прояви внутрішньої опозиції та триматиме в “залізних” рукавицях як решту силових структур, так і регіональних політиків та приватний бізнес, адже матиме право на власний розсуд порушуватиме “резонансні” кримінальні справи і доводити їх до суду.
Крім того, не слід забувати, що 5 квітня 2016 року була створена Федеральна служба військ національної гвардії (Росгвардія), також підпорядкована особисто Путіну. До її складу увійшли внутрішні війська та позавідомча охорона МВС, міліцейські спецпідрозділи СОБР і ОМОН, Центр спеціального призначення сил оперативного реагування і авіації МВС. Тобто одна кишенькова армія в Путіна вже є. На випадок якихось несподіванок на виборах 2018 року…

Міністерство державної безпеки існувало в СРСР із 1946-го по 1953-й роки. Воно відповідало за боротьбу з “підривною, шпигунською, диверсійною, терористичною діяльністю іноземних розвідок, протидіяло контрреволюції, а також забезпечувало охорону керівників комуністичної партії і уряду Радянського Союзу”. В березні 1953 року після смерті Йосипа Сталіна МДБ було об’єднанe з міністерством внутрішніх справ СРСР.
Рівно через рік – у березні 1954 року управління, служби і відділи колишнього МДБ, передані МВС, були об’єднані в Комітет державної безпеки СРСР, який підпорядковувався безпосередньо Політбюро ЦК КПРС. У систему КДБ входили органи державної безпеки, управління персональної охорони вищих партійних та державних посадовців, прикордонні війська та війська урядового зв’язку, органи військової контррозвідки, навчальні заклади й науково-дослідні установи. Комітет виконував завдання захисту комуністичного режиму СРСР від внутрішніх і зовнішніх політичних противників та опозиції, здійснював функції політичних репресій, розвідки за кордоном, а також функції політичної контррозвідки на території СРСР. Ліквідований у грудні 1991 року. Чисельність на момент ліквідації – 480 тисяч співробітників.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.56MB / SQL:{query_count}