Школи у Харківській області ремонтують поляки

На сході України сільським школам уже впродовж кількох місяців допомагають поляки

Програму ремонтів шкіл, до яких ходить також багато дітей біженців iз Донбасу, втілює у життя Польський центр міжнародної допомоги та фонд “Міжнародної солідарності”. Кошти (понад мільйон злотих – більше 230 тисяч євро), виділені з бюджету міністерства закордонних справ Польщі, пише портал onet.pl.
“Сільські школи в Харківській області дуже бідні, скромно обладнані та потребують термінового ремонту. Будинки поволі руйнуються, потрібно замінити вікна, двері та дахи. У багатьох школах під час дощу вода заливає класи. Дерев’яні підлоги діряві. Меблі пам’ятають 1960-1970 роки. Учням і вчителям докучає відсутність каналізації і часом навіть світла”, – каже голова Польського центру міжнародної допомоги Войцєх Вільк.
До програми заміни вікон та обладнання потрапили 10 шкіл Харківщини. Вибір навчальних закладів, яким польські організації надали допомогу, не був випадковим. Вибирали саме ті, що знаходилися у найгіршому технічному стані, а також ті, до яких ходить найбільше дітей біженців iз Донбасу. Ще 50 тисяч злотих виділять на підтримку центру, де проводять канікули школярі з Донбасу.
“Заміна вікон дозволить не тільки утеплити школи взимку, але також зменшити видатки на їхнє обігрівання на понад 20%. Це важливо, бо школи дуже бідні. Влада у Києві дає гроші тільки на зарплатню вчителям”, – наголошує Польське радіо. “Щиросердечно дякую полякам. Ми ніколи не забудемо про те, що ви зробили для наших дітей. Якби ви не допомогли, то, напевно, ми б ще довго мерзли взимку в класах, якими гуляє вітер, бо старі вікна вже випадали з рам”, – цитує радіо директорку середньої школи у селі Оскіл Харківської області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8343 / 1.53MB / SQL:{query_count}