Волинську трагедію закликають визнати геноцидом

Відповідну постанову затвердила верхня палата польського парламенту

фото: radiowarszawa.com.pl
Як повідомляє Wirtualna Polska, у резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв “геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої”.
“За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, один утримався”, – йдеться у повідомленні. За словами голови комісії із зв’язків з поляками за кордоном Міхала Дворчика, основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії, авторства депутатів від ПіС, представлений в Сеймі, пише Європейська правда. “Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням”, – додав Міхал Дворчик.
“Сенат Республіки віддає шану пам’яті громадян Другої Республіки, по-звірячому убитих українськими націоналістами”, – йдеться в постанові. У резолюції також висловлюється “шана і подяка тим українцям, які, ризикуючи власним життям, рятували поляків”.
Також у тексті резолюції йдеться про те, що “пам’ять про жертви злочину, скоєного в 1940-і роки українськими  націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом”.
Як відомо, в четвер, 7 липня, у стосунках Києва та Варшави з’явився додатковий привід для напруженості через те, що міська рада Києва перейменувала Московський проспект на проспект імені Степана Бандери. В Польщі сприйняли цю дію як недружню.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8590 / 1.53MB / SQL:{query_count}