Нова таємниця Третього рейху

Німецький інженер стверджує, що знайшов ядерну зброю Гітлера

Наразі єдиним типом зброї масового ураження, що перебувала в розпорядженні вермахту, вважається балістична ракета “Фау-2” фото: waralbum.ru
Чергова сенсація з’явилася на шпальтах британського часопису Daily Mail, чиїм журналістам інженер з Німеччини Петер Лор розповів про те, що йому нібито вдалося виявити секретні атомні бомби, заховані німецькими солдатами наприкінці Другої світової війни. Зі слів Лора, ядерна зброя була знайдена в одній з ущелин долини Йонаса в Тюрингії.
Подробиць сенсаційної знахідки, як завше, обмаль. Петер Лор повідомив, що виявив якісь п’ять металевих предметів (що саме малося на увазі, незрозуміло). Водночас інженер “на всі сто відсотків” упевнений: щонайменше два з них належать до зброї масового ураження. Такого висновку він буцімто дійшов після обстеження знахідок 3D-радаром. Збентежений інженер застерігає, що виявлені предмети небезпечні і можуть стати причиною ядерної катастрофи. “Якщо почнеться розпад ядер, ми матимемо другий Чорнобиль”, – лякає він світ.
Це вже не перше повідом­лення про атомну зброю, яку наприкінці війни нібито створили нацистські учені. В центральній частині долини Йонаса справді існує заплутана система тунелів з печерами, бункерами і складами, побудована тисячами в’язнів концтаборів. Цікаво, що всі документи, які стосуються Ордруфе (невелике місто, розташоване поблизу Йонаса), були засекречені на 100 років. Торік на основі свідчень в’язнів, які вижили, та очевидців тих подій творці документального фільму “Атомна бомба Адольфа Гітлера” намагалися довести, що фашистська Німеччина була близька до створення зброї масового ураження. Однак більшість серйозних учених мають стосовно цього великі сумніви. Найімовірніше, й знахідка Петера Лора навряд чи має якийсь стосунок до таємної атомної бомби Гітлера.
Нагадаємо, що таким самим пшиком завершилася суперсенсаційна свого часу історія “золотого потяга” в Польщі. Наприкінці серпня 2015 року двоє чоловіків – поляк і німець, які представилися як Андрес Ріхтер і Петр Копер, повідомили владу міста Валбжих у Нижній Сілезії про те, що знають, де схований нацистський бронепотяг часів Другої світової війни. За їхніми даними, він у замурованому тунелі на глибині 70 метрів. 
Через кілька днів заступник міністра культури Польщі Пйотр Жуховський повідомив, що отримані за допомоги георадарів знімки не залишають сумнівів у тому, що під землею дійсно є поїзд завдовжки приблизно 150 метрів, а не якісь старі вагонетки. “Ми не знаємо, що всередині, але його бронювання свідчить про те, що там незвичайний вантаж. Гадаємо, у вагонах не тільки зброя та боєприпаси, але й коштовності, предмети мистецтва та архівні документи”, – додав Пйотр Жуховський.   
У Нижній Сілезії давно існувала легенда про “золотий потяг” нацистів, згідно з якою у квітні 1945 року з німецького міста Бреслау (зараз – Вроцлав) у напрямку Вальденбурга (нині – Валбжих) вирушив завантажений дорогоцінностями поїзд. Ці населені пункти розділяють лише 60 кілометрів, однак до пункту призначення потяг так і не прибув. 
Відомо, що за наказом Гітлера у Совиних горах поблизу Валбжиха була збудована величезна система тунелів, призначення якої досі незрозуміле. Є припущення, що неподалік замку Ксенж фюрер мав намір облаштувати ще одну штаб-квартиру. Відомо також, що на великій глибині розташоване справжнє підземне місто. Водночас жодних планів чи схем не збереглося і ніхто не знає точних даних про кількість та розміри бункерів і тунелів. Вважається, що “золотий потяг” загнали в один iз таких тунелів, вхід у який підірвали. Кажуть, цю легенду абсолютно серйозно сприймали спецслужби комуністичної Польщі, які провели в тих місцяx не одну пошукову операцію, але безрезультатно…
Точнісінько так само завершилася й минулорічна історія. У грудні 2015-го професор Януш Мадей із Краківської гірничої академії повідомив, що проведені геолого-розвідувальні роботи поблизу міста Валбжих не виявили жодних слідів “золотого потяга”. “Там може бути тунель. Але немає поїзда”, – заявив дослідник.
Очевидно, те ж саме буде і з “атомними бомбами” з долини Йонаса в Тюрингії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8218 / 1.56MB / SQL:{query_count}