Євросоюз гірший за Гітлера

Колишній мер Лондона консерватор Борис Джонсон порівняв об’єднання європейських країн у рамках Євросоюзу з практикою французького імператора Наполеона Бонапарта і фюрера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера

Свої скандальні думки політик виклав в інтерв’ю часопису The Telegraph.
Борис Джонсон, який є професійним ученим в галузі класичної філології, вважає, що за останні дві тисячі років європейської історії була не одна спроба об’єднання Європи під єдиним урядом, щоб відновити втрачений “золотий вік” континенту епохи Римської імперії. “Наполеон, Гітлер, різні люди намагалися це зробити, і все це закінчувалося трагічно”, – заявив він. 
Чиновники в Брюсселі використовують “різні методи, запозичені у Гітлера, їхня мета – об’єднати Європу під єдиною владою. Але тут є принциповий недолік – немає загальної лояльності до ідеї спільної Європи, яка б лежала в основі цього процесу. Відповідно, це тягне за собою масовий вакуум демократії”, – додав Борис Джонсон.
Колишній мер Лондона також вважає, що “катастрофічні” провали Єропейського Союзу викликали напруженість у відносинах між державами-членами і дозволили Німеччині збільшити свою міць, “поглинути” італійську економіку і “знищити” Грецію. На його думку, євро стало засобом, за допомогою якого німці отримують абсолютну перевагу над усією єврозоною.
Зазначимо, що у Британії на тлі підготовки до референдуму про можливий вихід королівства з Євросоюзу загострюється дискусія на тему доцільності перебування в ньому. Голосування має відбутися 23 червня. 
Водночас скандальне інтерв’ю Бориса Джонсона можна пояснити особистою образою. 6 травня новим мером Лондона став син пакистанських іммігрантів Садок Хан, якого підтримали 44 відсотки виборців. Хан став першим в історії мусульманином, який очолив британську столицю.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8183 / 1.53MB / SQL:{query_count}