Маневри в Грузії розлютили Кремль

На військовому аеродромі Вазіані в Грузії пройшла церемонія відкриття спільних з НАТО військових навчань Noble Partner 2016 (“Гідний партнер 2016”)

Як повідомляє BBC, подібні навчання проводяться вже вдруге. Як заявило міністерство оборони Грузії, їхня мета – відпрацювання спільних дій місцевих військовослужбовців та їхніх колег зі Сполучених Штатів і Британії та підвищення бойової готовності грузинських військових для участі в операціях сил швидкого реагування НАТО (NRF).
На церемонії відкриття навчань були присутні представники керівництва Грузії, в тому числі президент Георгій Маргвелашвілі і прем’єр-міністр Георгій Квірікашвілі. “Грузія обов’язково стане членом НАТО”, – пообіцяв у своїй вітальній промові Маргвелашвілі.
Загалом у навчаннях, які триватимуть до 26 травня, беруть участь 1300 військовослужбовців: 500 грузинських, 650 солдатів європейського командування армії США і 150 британських військових. Міноборони Грузії також зазначає, що вперше в історії збройних сил країни в навчаннях будуть задіяні американські танки “Абрамс” та бойові машини піхоти “Бредлі”. Бронетехніка була доставлена в грузинський порт Поті з болгарського портового міста Варна.
Тим часом стало відомо, що навчання Noble Partner 2016 викликали гостру реакцію з боку Москви. Російське міністерство закордонних справ заявило, що розглядає “послідовне освоєння натовськими військовими грузинської території як провокаційний крок, націлений на свідоме розгойдування військово-політичної обстановки в Закавказькому регіоні”. Тбілісі у відповідь на заяву Москви нагадало, що Грузія є незалежною і суверенною державою з правом проводити на своїй території навчання будь-якого виду, і що країна має суверенне право самій обирати партнерів і форми співпраці у військовій сфері. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8661 / 1.53MB / SQL:{query_count}