Ворог біля воріт

Польща закликала НАТО розмістити на своїх східних кордонах додаткові підрозділи

“Російську загрозу для європейської архітектури безпеки, в тому числі в регіоні Балтійського моря, слід трактувати серйозно. Ми розраховуємо, що на саміті НАТО у Варшаві 8-9 липня будуть прийняті рішення, які стануть відповіддю на нову, менш стабільну ситуацію в сфері безпеки в Європі”, – заявив глава польського МЗС Вітольд Ващиковський в інтерв’ю естонській газеті Eesti Pаevaleht. 
За його словами, НАТО повинна розмістити на своїх східних кордонах достатні сили, щоб ефективно стримувати потенційного противника. Зрештою, й сама Варшава не сидить склавши руки. 
Наприкінці квітня польська влада анонсувала збільшення чисельності своїх збройних сил у півтора рази. “До кінця поточного року ми плануємо розгорнути три територіальних бригади на сході країни. Але територіальними силами справа не обмежиться – ми будемо збільшувати також кількість оперативних підрозділів”, – заявив міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич. Він наголосив, що причиною посилення армії є “загроза, що виходить від Росії, і окупація нею частини України”.
Через кілька днів про аналогічне рішення оголосила міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйнен. За її словами, протягом наступних семи років чисельність бундесверу збільшиться більш ніж на 14 тисяч військовослужбовців і чотири тисячі одиниць цивільного персоналу. Зазначимо, що це перше збільшення німецької армії з часів холодної війни. Як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung, якщо в 1990 році чисельність бундесверу становила 585 тисяч солдатів, то нині в збройних силах служать лише 177 тисяч осіб. Чисельність цивільного персоналу скоротилася з 215 до 87 тисяч.
Зрештою, Захід турбується недарма. Після початку агресії на Донбасі військові кораблі і літаки РФ усе частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії та Польщі. Зокрема, в НАТО нарахували 250 перехоплень російських військових літаків за останні півроку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8176 / 1.53MB / SQL:{query_count}