Поляки заробили за кордоном 27 млрд євро

Чи не найбільше польських заробітчан працюють у сусідній Німеччині, чий ринок праці було відкрито для поляків 2011 року

Про це наголошує Польське радіо. Навіть саме поняття «виїхати на заробітки» польською звучить wyjechac na saksy, тобто поїхати на роботу до Саксонії.
Сьогодні в Німеччині працює 620 тисяч поляків, які здебільшого зайняті у сільському господарстві, промисловості, логістиці, службі охорони здоров’я чи опікуються старшими та хворими людьми. Середня заробітня платня заробітчан становить 1400 євро на місяць. Загалом минулого року поляки за кордоном заробили 120 млрд злотих (понад 27 млрд євро).
Тим часом зміцнюються економічні стосунки між Польщею та Україною. Так, нещодавно неподалік Варшави, на території найбільшого в Польщі ринку сільськогосподарської та харчової продукції «Броніше» (територія – 40 гектарів, 60 тисяч покупців щодня), було відкрито торгове представництво-склад українських продовольчих товарів. 
Директор польської фірми SHO Зоряна Пастущук розповіла Польському радіо, що фірма є своєрідним представником української продукції, а з українського боку їхнім безпосереднім партнером є ринок «Шувар» зі Львова, з якого й постачаються товари для продажу у Польщі. 
На складі фірми SHO у «Бронішах» можна знайти свіжу плодоовочеву продукцію, консервовані овочі (аджика, мариновані помідори, ікра з баклажанів, кабачків тощо), березовий сік, варення, мед, солодощі. Але топовим продуктом власники гуртівні вважають халву.
Зоряна Пастущук вважає, що українські продовольчі товари є конкурентними як за якістю, так і за ціною, вони мають всі шанси на успіх у Польщі. Водночас представництво-склад у «Броніше» створено не тільки з метою реалізації української продукції на теренах Польщі, але і для поставок польської продукції в Україну.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8646 / 1.53MB / SQL:{query_count}