Українці масово стають молдаванами

Громадяни України вдаються до різних незаконних схем для отримання паспортів Республіки Молдова, що дозволяють подорожувати країнами ЄС без віз (у 2014 році Кишинів підписав угоду про безвізовий режим)

Громадяни України вдаються до різних незаконних схем для отримання паспортів Республіки Молдова, що дозволяють подорожувати країнами ЄС без віз (у 2014 році Кишинів підписав угоду про безвізовий режим). Про це йдеться у розслідуванні молдовського видання Anticorupti, передає Європейська правда.
За інформацією видання, у популярних соцмережах чимало оголошень з пропозиціями виготовити фальшивий молдовський паспорт. Цінова політика дуже різниться: від 2,5 тисячі гривень до двох тисяч євро. Одні посередники обіцяють “зробити все” за кілька днів, інші – протягом восьми місяців. Журналісти припускають, що така різниця у цінах та термінах може бути пов’язана з тим, що в цій сфері працюють і багато шахраїв, які беруть гроші як передоплату і не виконують обіцяного.
“Одна зі схем пов’язана зі спільним радянським минулим Республіки Молдови та України. За даними молдовського Національного центру з боротьби з корупцією, кілька чиновників створили свій “бізнес”, – йдеться в публікації видання Anticorupti. За цією схемою, надходила заява про нібито втрату радянського паспорта, після чого молдовські чиновники фальсифікували офіційні записи радянських документів (форма 1), вклеювали фотографії особи замовників в юності зі серією та номером паспортів колишніх радянських громадян, які виїхали з країни.
У рамках розслідування цієї справи у 2015 році було затримано шістьох молдовських чиновників. За інформацією слідства, таким чином документи отримали 35 осіб, які могли заплатити не менше 10 тисяч євро. Також правоохоронці розкрили й іншу схему, яка дозволяла шахраям отримати молдовське громадянство – через незаконне рішення суду про надання довідок про народження чи шлюб батьків на території Молдови. 
Протягом останніх п’яти років громадянство Молдови отримали 3 413 іноземців, iз них 1 256 – українці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8487 / 1.53MB / SQL:{query_count}