Голландські гойдалки: ні вашим, ні нашим

Нідерланди взяли тайм-аут у питанні асоціації Україна-ЄС та “подарували” Росії 50 мільярдів доларів

фото: fishki.net
Депутати парламенту Нідерландів проголосували за надання уряду більше часу, щоб знайти рішення щодо результатів референдуму, на якому була відхилена Угода щодо асоціації Україна-ЄС, повідом­ляє ресурс NOS.nl.
Усе почалося з того, що місцева Соціалістична партія висунула у парламенті пропозицію до уряду щодо остаточного відкликання закону про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, пише Європейська правда. Соціалісти ініціювали голосування не за партійним принципом як зазвичай, а поіменно – тобто називалося прізвище кожного депутата, а той повинен був сказати “за” або “проти”. В підсумку дві коаліційні партії і два незалежних депутати проголосували проти відкликання Угоди, підтримавши уряд 75 голосами проти 71. Обурений депутат від Соціалістичної партії Гаррі ван Боммель, який є одним із головних против­ників асоціації, зазначив, що “глибоко розчарований результатом голосування”. “Думка народу відійшла на другий план”, – бідкався він у Twitter.
Нагадаємо, що на консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці. Хоча результати референдуму де-юре мають лише консультативний характер і не вважаються обов’язковими для виконання урядом, прем’єр-міністр Нідерландів заявив, що не буде ігнорувати думку виборців. Водночас відмова Голландії від ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною створила неймовірні проблеми, адже юридичного механізму вирішення цієї ситуації просто не існує. Нідерланди залишилися останньою країною Європейського Союзу, яка не ратифікувала Угоду, і тепер єврочиновники не знають, як вийти з цієї ситуації. Розгніваний президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що тепер уся відповідальність лежить на уряді Нідерландів, який повинен запропонувати якийсь альтернативний план.
Але цим новини з Нідерландів не обмежилися. 20 квітня окружний суд Гааги скасував рішення арбітражу про виплату Росією 50 мільярдів доларів на користь колишніх акціонерів компанії ЮКОС. 
Нагадаємо, що “справа ЮКОСу” стала справжньою сенсацією в червні 2015 року, коли почалося фактичне виконання оголошеного роком раніше вердикту Постійної палати третейського суду в Гаазі, яка прийняла рішення присудити Російській Федерації виплатити компанії Group Menatep Limited, що представляє інтереси колишніх акціонерів ЮКОСу Леоніда Невзліна і Володимира Дубова, найбільшу в історії компенсацію – 50,2 мільярда доларів. Судді одноголосно ухвалили, що російська влада в 2003 році здійснила повномасштабну атаку на ЮКОС та двох його основних співвласників Михайла Ходорковського та Платона Лєбєдєва “з метою збанкрутувати компанію і привласнити її активи на користь державних компаній “Роснафта” і “Газпром”, таким чином експропріювавши власність і порушивши положення Договору про Енергетичну хартію”. За рішенням третейського суду в Гаазі, конфіскації може зазнати будь-яке майно, яке належить Росії, за винятком власності, що перебуває під дипломатичним захистом. 
Першими “потерпілими” стали пропагандистський телеканал Russia Today та державне інформаційне агентство ТАСС, чиї рахунки у Франції були заморожені. Також під прицілом опинилася власність Російської Федерації в Бельгії, Німеччині, Британії, США і Нідерландах. 
А на початку квітня в рамках “справи ЮКОСу” французькі судові пристави позбавили російську державну корпорацію “Роскосмос” прибутку на суму майже 700 мільйонів доларів. Серед арештованих держактивів РФ: дебіторська заборгованість у розмірі 400 мільйонів, яку супутниковий оператор Eutelsat має сплатити підприємству “Космічний зв’язок” за використання російського супутника, і 300 млн, які компанія Arianespace повинна заплатити безпосередньо “Роскосмосу” за постачання і обслуговування ракет “Союз”.
Після рішення окружного суду Гааги в “справі ЮКОСу” настало затишшя. Але чи надовго? Адже позивачі вже заявили, що оскаржуватимуть вердикт у Верховному суді Нідерландів. Тож голландські гойдалки тривають.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8736 / 1.56MB / SQL:{query_count}