Чехія офіційно стала Чехією

Вище керівництво Чесь­кої Республіки затвердило ще одну офі­ційну назву країни – Чехія (англійською – Cze­chia)

Рішення було схвалене президентом Мілошем Земаном, прем’єр-міністром Богуславом Соботкою, спікерами обох палат парламенту, міністрами закордонних справ та оборони, повідомляє портал Around Prague.
Для додання рішення міжнародного статусу МЗС країни має намір найближчим часом звернутися до ООН з проханням внести в базу даних переклади короткої назви на шість офіційних мов Організації. “Очікується, що введення ще однієї офіційної версії спростить багато питань, наприклад, як правильно вказувати назву країни одним словом на різних міжнародних конференціях, на футболках чеських збірних команд у різних видах спорту або в інших випадках, де не потрібно використовувати повну назву країни”, – зазначає Around Prague. Як пише Радіо Прага, в базі даних ООН кожна держава має офіційну політичну назву, при цьому вона може за власним вибором запропонувати скорочений варіант. У даний час в базі даних ООН зазначено тільки назву країни з двох слів – “Чеська Республіка”.
На сайті радіостанції розповідається, що назва Czechia вперше з’явилася латинською мовою в 1634 році, англійською – в 1841-ому. З 1918 року ця назва активно використовувалася в американських ЗМІ для позначення частини Чехословаччини (в 1960-х роках Чехословацька Республіка стала називатися Чехословацькою Соціалістичною Республікою, нинішня Чеська Республіка утворилася після поділу останньої на дві держави – ​​Чехію і Словаччину – в 1993 році).
Нинішній президент Мілош Земан у своїх висту­пах давно використовує англомовний варіант. Натомість критики назви Czechia вказують на схожість слова з англомовною назвою Чечні (Chechnya).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8368 / 1.53MB / SQL:{query_count}