Діти з автоматами

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) б’є на сполох – радикальні ісламісти з Нігерії перейшли до тактики масового використання дітей-смертників

фото: АР
Про це пише британський часопис The Independent.
За даними ЮНІСЕФ, угруповання “Західно-африканська провінція Ісламської держави” (більше відома під своєю старою назвою “Боко харам”) активно залучає дітей віком до 14 років до скоєння терористичних атак. У кожному п’ятому теракті, організованому ісламістами, смертником стає дитина, причому 75 відсотків з них – дівчатка. Загалом у 2015 році діти були задіяні в 21 терористичній атаці в Камеруні, 17 – в Нігерії і ще в двох нападах у Чаді.
За оцінкою правозахисної організації Amnesty International, в руках бойовиків “Боко xарам” знаходяться близько двох тисяч хлопчиків і дівчаток, які використовуються ісламістами на підсобних роботах, служать як секс-рабинi або воюють зі зброєю в руках на боці угруповання. Практично всі діти або забрані силоміць від батьків, або є сиротами, оскільки їх рідні були вбиті бойовиками.
Нагадаємо, що ісламістське угруповання “Боко xарам” (в перекладі означає “Західна освіта – гріх”), змінила назву на “Західно-африканська провінція Ісламської держави” в квітні 2015 року. Це було зроблено після того, як ватажок організації Абубакар Шекау присягнув на вірність “Ісламській державі Іраку та Леванту”. “Боко xарам” була створена 2002 року. Організація діє, в основному, на території Нігерії. Її прихильники виступають за введення в країні законів шаріату і боротьбу з впливом Заходу. “Боко xарам” відома в цілому світі завдяки низці кривавих терактів. Зокрема, 31 січня 2016 року в результаті атаки бойовиків на нігерійськe місто Майдугурі загинули понад 60 осіб. Через кілька днів ісламісти в одному із сіл живцем спалили майже сотню людей.
Також нагадаємо, що триває епопея з викраденими два роки тому зі школи-інтернату міста Чібок дівчатками. У квітні 2014 року 276 вихованок інтернату на півночі Нігерії були захоплені в заручники бойовиками “Боко xарам”. Деяким з них пізніше вдалося втекти, однак доля 220 дівчат залишається невідомою. Через місяць після викрадення лідер терористів Абубакра Шекау заявив, що готовий обміняти полонянок на кілька своїх сподвижників, які знаходяться в нігерійських в’язницях. Цей обмін повинен був відбутися за посередництва Червоного Хреста, проте був зірваний через позицію нігерійської влади, яка відмовилася випускати засуджених терористів на свободу.
Цього понеділка стало відомо, що командири “Боко харам” зажадали за повернення викрадених викуп у розмірі 10 мільярдів нігерійських найр (приблизно 35 мільйонів фунтів стерлінгів). Однак досі залишаються сумніви, чи захоче нігерійська влада йти на поступки ісламістам.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7952 / 1.54MB / SQL:{query_count}