“Яскрава зірка” перетворилася на космічне сміття

Супутник, запущений КНДР 7 лютого, таки не згорів у атмосфері, як прогнозувала більшість експертів, а добрався до навколоземної орбіти

Однак користі з нього обмаль. “Супутник непрацездатний, він перекидається на орбіті й не передає жодних сигналів”, – повідомив телеканал CBS з посиланням на американські військові джерела.
Нагадаємо, що в неділю Північна Корея здійcнила пуск чергової ракети дальнього радіусу дії. У Пхеньяні заявили, що на орбіту був успішно виведений супутник Kwangmyongsong-4 (“Яскрава зірка-4”). Запущений y космос апарат важить близько 100 кілограмів і знаходиться на висоті близько 480 кілометрів від поверхні Землі. Пхеньян стверджує, що супутник призначений для стеження за погодними умовами та розвідки корисних копалин. Однак, як стверджує телеканал CBS, “Яскрава зірка” досі не передала жодного сигналу.
Перший північнокорейський супутник продемонстрував значно більші “успіхи”: запущений у 2012 році апарат транслював на всю планету бадьорі пісні про засновника КНДР Кім Ір Сена та його сина Кім Чен Іра (щоправда, корейською мовою). Тим не менше, запуск Північною Кореєю нової ракети в світовому співтоваристві сприйняли як грубе порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють КНДР ракетні пуски із застосуванням балістичних технологій. Радбез ООН пообіцяв “серйозні заходи” у відповідь. Влада Південної Кореї заявила, що Сеул і Вашингтон починають переговори про розміщення на Корейському півострові американської системи протиракетної оборони (ПРО). Своє обурення висловили сусідні Японія та Китай. Проте чи не найбільшого розголосу отримало повідомлення розвідки Південної Кореї про те, що ключові деталі для ракети “червоним корейцям” надала Росія. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8361 / 1.53MB / SQL:{query_count}