Європейський континент піде під воду?

Значні території Західної, Центральної та Східної Європи у випадку, якщо людство не вживе необхідних заходів, через 30-70 років будуть перебувати під загрозою затоплення через глобальне потепління

Такий прогноз міститься в доповіді Європейського агентства з навколишнього середовища, повідомляє видання New Scientist.
Агентство вперше провело глобальний моніторинг стану водних ресурсів Європейського континенту і склало прогнози щодо можливості затоплення низки територій. Кліматологи вважають, що до 2050 року економічний збиток від повеней в європейських країнах зросте уп’ятеро, а до 2080-го – аж у 17 разів (!). Серед територій, що перебувають під найбільшою загрозою, називаються низинні райони, розташовані в долинах великих річок (насамперед Рейну і Дунаю).
Учені наголошують на тому, що за останні сто років у Європі знищено 90 відсотків заплав, які під час повеней захищають розташовані нижче за течією річки регіони від надлишку води. Прогноз агентства ґрунтується на аналізі попередніх повеней, збереженні темпів глобального потепління і відсутності ефективної системи заходів з боротьби з ним. 
Експерти представили такі дані. У період між 1980-м і 2010-м роками в 37 європейських країнах було зареєстровано 3 563 повені. Найбільша їх кількість припала на 2010 рік (321 повінь у 21 країні). Найбільше постраждалих було в Італії (6,7 мільйона осіб, або 11 відсотків населення), а найзначніше постраждала Угорщина (1,8 мільйона чоловік, 18 відсотків площі). З плином часу від затоплень страждатимуть все більше людей і територій, впевнені в Європейському агентстві з навколишнього середовища.
Учені пропонують комплексне вирішення проблеми повеней у Європі. З одного боку, воно включає в себе боротьбу з глобальним потеплінням, з іншого – відновлення природної екосистеми річкових водойм і заплав.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8366 / 1.53MB / SQL:{query_count}