У світі – нова епідемія

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вірусом Зіка можуть захворіти від трьох до чотирьох мільйонів осіб на території Північної і Південної Америки, повідомляє BBC News

За словами генерального директора організації Маргарет Чан, вірус перетворився з невеликої загрози в проблему практично глобального масштабу. 
З огляду на це Всесвітня організація охорони здоров’я створює спеціальний відділ з боротьби з цим вірусом. Крім того, на понеділок, 1 лютого, призначена екстрена нарада, яка розгляне масштаб загрози, яку становить вірус Зіка для людства. Як наголосила директор ВООЗ Маргарет Чен, за результатами цієї зустрічі навіть може бути оголошений міжнародний режим надзвичайного стану. Нагадаємо, що востаннє це було зроблено через вірус Ебола, що забрав життя більше 11 тисяч людей. 
Маловідомий вірус Зіка, потрапивши в 2015 році з Африки та Азії до Південної Америки, дуже швидко поширився материком. 27 січня перші інфіковані були виявлені в Сполучених Штатах. Зараження відбувається через укуси комарів. І хоча більшість людей, за словами медиків, переносять інфекцію, симптоми якої нагадують грип, відносно легко, найбільшу небезпеку Зіка становить для вагітних жінок. Вірус спричиняє розвиток у плоду мікроцефалії (вроджене зменшення розмірів мозку і черепа, яке призводить до розумової відсталості). 
Ускладнює ситуацію те, що проти вірусу немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Хоча дослідження вже ведуться. Принаймні представники фармацевтичної компанії Inovio Pharmaceuticals заявили, що вакцина може бути готова до кінця цього року, тобто набагато раніше встановлених раніше термінів. За їх словами, препарат уже випробовувався на дрібних тваринах, тепер його планується протестувати на приматах, а у другій половині року – розпочати випробування на людях.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8113 / 1.53MB / SQL:{query_count}