Друзі Путіна зазнали поразки

Польська ЦВК оголосила офіційні результати виборів до Сейму, що відбулися в неділю, 25 жовтня. Бар’єр у 5% подолали п’ять партій.

Як уже писала “Пошта”, переконливу перемогу здобула партія екс-прем’єра Ярослава Качиньского “Право і справедливість” – 37,58% голосів виборців (230 із 460 депутатів Сейму, нижньої палати польського парламенту). На другому місці опинилася донині правляча в країні партія чинного прем’єр-міністра Еви Копач “Громадянська платформа” – 24,09% (137 депутатів). Далі – Kukiz’15 на чолі з епатажною рок-зіркою Павлом Кукізом (8,81%; 43 депутати), ліберальна партія Ришарда Петру Nowoczesna (7,6%; 32 депутати) і Польська селянська партія  Януша Пехочіньского (5,13%; 17 депутатів).
Українців найбільше цікавив результат партії євроскептиків КОРВіН на чолі зі скандальним депутатом Європарламенту Янушем Корвіном-Мікке, відомим своєю антиукраїнською позицією та симпатією до російського президента Путіна. Українофоб до останнього балансував на межі проходження до парламенту, однак у підсумку зазнав поразки – КОРВіН набрала лише 4,76%, пролетівши повз Сейм.
Уперше в історії некомуністичної Польщі в парламенті не буде лівих – блок “Об’єднана лівиця” набрав 7,55% голосів виборців, однак, згідно з польським законодавством, прохідний поріг для блоків (на відміну від партій) складає 8%. Натомість у Сеймі буде представлений відомий у Польщі рокер Павел Кукіз. Співає він гарно, але в політиці – затятий популіст. Залучившись підтримкою лише майже 9% поляків і маючи в Сеймі 43 депутатів, рокер натхненно обіцяє “змінити конституцію Польщі, аби повернути країну народу”, а заразом повернути з еміграції сотні тисяч поляків, які заробляють добрі гроші в багатших країнах Євросоюзу (здебільшого у Британії та Ірландії). 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8112 / 1.53MB / SQL:{query_count}