Пішли геть!

Євросоюз готується протягом кількох тижнів вислати з Європи 400 тисяч біженців

фото: err.ee
Про секретний план керівництва ЄС пише газета The Times з посиланням на наявні в її розпорядженні документи. Згідно з ними, європейці погрожують відкликати свою допомогу, торговельні угоди та візові угоди, якщо такі країни, як Нігер і Еритрея відмовляться приймати назад своїх економічних мігрантів, йдеться в статті. За даними видання, план також передбачає примусове затримання тисяч мігрантів, які намагаються уникнути депортації.
За даними The Times, заходів можуть вжити як до громадян Нігеру і Еритреї, так і до біженців з Афганістану, Лівії та Сирії. Як очікується, будуть відхилені заяви про надання статусу біженця більш як 400 тисячам осіб, які прибули до ЄС у першій половині 2015 року. На всіх них очікуватиме депортація за межі Євросоюзу, якy здійснюватиме агентство ЄС з безпеки зовнішніх кордонів Frontex.
Водночас учора, 7 жовтня, стартував черговий етап військово-морської операції ЄС у Середземному морі з протидії нелегальному перевезенню мігрантів. У рамках операції під кодовою назвою “Софія” екіпажі військово-морських суден держав-членів ЄС матимуть право на силове захоплення у відкритому морі з метою обушуку кораблів, щодо яких існують підозри, що вони використовуються для перевезення біженців. Цікаво, що раніше операція мала назву Eunavfor Med, але її вирішили змінити на “Софію” – на честь дівчинки, яку народила врятована біженка на борту одного із рятувальних човнів біля узбережжя Лівії наприкінці серпня. На даний момент в операції в Середземному морі беруть участь вісім кораблів.
Крім того, Єврокомісія оприлюднила проект плану спільних із Туреччиною заходів, який передбачає тісне співробітництво у питанні умов прийому біженців та регулювання потоку мігрантів із Сирії та Іраку. “План дій пропонує вирішувати нинішню кризову ситуацію двома способами: шляхом підтримки біженців і приймаючих їх громад у Туреччині та шляхом зміцнення співробітництва з метою запобігання неконтрольованим міграційним потокам до ЄС”, – йдеться у повідом­ленні на сайті Єврокомісії.
Згідно з проектом, ЄС надасть Туреччині для прийому біженців цього та наступного року до одного мільярда євро. Крім того, Брюссель продовжить надавати допомогу сирійським біженцям, розміщеним у Лівані, Йорданії та Іраку, а також біженцям, переміщеним усередині Сирії, для того, щоб у них не було потреби прямувати до Туреччини. Для цього будуть виділені додаткові кошти до бюджету, який вже складає 4,2 млрд євро.
У Туреччині буде збудовано шість нових центрів для біженців на кошти ЄС. Євросоюз очікує, що Анкара гарантуватиме, що мігранти будуть зареєстровані та їм буде надано відповідні документи. Також передбачається активізація співпраці турецької берегової охорони з грецькими колегами та посилення охорони сухопутних кордонів з Грецією і Болгарією. На сьогоднішній день Туреччина вже прийняла 2,2 млн біженців із Сирії та Іраку та витратила понад 6,75 млрд євро з власних ресурсів на вирішенні міграційної кризи. 

Воєнне втручання Росії в Сирії, найімовірніше, збільшить міграційні потоки до Європи, заявила президент Литви Даля Грибаускайте, передає Delfi.lt. “Це збільшить тиск на Європу”, – наголосила вона. Приблизно теж саме заявив і президент Європейської ради Дональд Туск. Під час свого виступу в Європарламенті він наголосив, що перемога президента Сирії Башара Асада, яка стала більш ймовірною через допомогу Росії, призведе до нової хвилі біженців. “Під час моїх візитів до регіону, з ким би я не говорив, президентами чи біженцями у таборах, в Туреччині, Йорданії чи Єгипті, всі вони попереджували мене про одну річ – потенційна перемога режиму Асада, яка стала більш ймовірною через втручання Ірану та Росії, матиме за результат наступну хвилю мігрантів”, – наголосив він. “Цей меседж був підтверджений президентом Туреччини Таїпом Ердоганом. За підрахунками Туреччини, ще три мільйони потенційних біженців можуть прибути з Алеппо та сусідніх районів”, – підкреслив президент Європейської ради. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7932 / 1.56MB / SQL:{query_count}