Вашингтон увів нові санкції проти Москви

США ввели санкції проти російських компаній, підозрюваних у діяльності, що порушує американський закон про нерозповсюдження ядерної зброї відносно Ірану, КНДР і Сирії

Сполучені Штати ввели санкції проти російських компаній, підозрюваних у діяльності, що порушує американський закон про нерозповсюдження ядерної зброї відносно Ірану, КНДР і Сирії. Також до санкційного списку потрапили компанії з Ірану, Китаю, КНДР, ОАЕ, Сирії, Судану і Туреччини.
Відтепер міністерствам і відомствам США буде заборонено укладати закупівельні контракти з цими компаніями та надавати їм будь-яку матеріальну підтримку і допомогу. Винятки можуть бути  лише із санкції держсекретаря США. Крім того, заборонено продавати компаніям товари військового призначення з профільного списку американського уряду. Раніше укладені угоди на продаж товарів і послуг, що підпадають під закон про експортний контроль США, розривають. Обмежувальні заходи залишаються чинними на два роки, якщо термін не змінять рішенням держсекретаря.
Закон про нерозповсюдження ядерної зброї, на якому засновані санкції, ввели у 2000 році відносно Ірану. У 2005-ому до нього  додали Сирію, а в 2006-ому – КНДР. Документ забороняє постачання в ці країни товарів, послуг і технологій, які підпадають під міжнародні контрольні режими та відповідні переліки.
Крім цього, до списку санкцій у зв’язку з конфліктом в Україні міністерство торгівлі США внесло 29 компаній із Росії та інших країн. Тут потрібно пояснити, що всі вони вже перебувають під дією санкцій на підставі відповідного рішення міністерства фінансів Сполучених Штатів. По суті, міністерство торгівлі лише де-юре привело власний режим санкцій у відповідність із загальним чорним списком американської влади.
Нагадаємо, що 22 червня цього року глави МЗС країн-членів Євросоюзу продовжили санкції проти Російської Федерації ще на півроку – до 31 січня 2016-го.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8309 / 1.53MB / SQL:{query_count}