Шахрайство пахне газом

Перевірили лічильники - забрали гроші

Перевірили лічильники - забрали гроші

У чотирьох селах на Львів­щині зафіксовано випадки "професійного" шахрайства щодо оплати комунальних послуг. Цього разу злочинці працюють, видаючи себе за працівників ВАТ "Львівгаз".

За словами Оксани Ростикус, прес-секретаря  ВАТ "Львівгаз",  перші випадки шахрайства  виявили самі ж працівники підприємства в селах Конопниця, Суховоля, Мшана Пустомитівського ра­йону та Повітному Городоцького району. "Кожен з наших працівників має свою ділянку для списування показників. Люди просто почали питати, чому до них приходили нові працівники і де поділись старі. У селах таке дуже швидко виявляється", - розповіла "Пош­ті" Оксана Ростикус.

За її словами, шахраї під виглядом працівників "Львів­газу" знімали показники лі­чильника, а також вимагали негайної сплати боргів за газопостачання. Суму, видурену таким чином, як і кількість потерпілих, ніхто назвати не зміг. Натомість  є опис  шахраїв - це дві жінки, які  пересуваються на двох легкових автомобілях (марки та номерні знаки авт не встановлено). Головні ознаки, за якими можна вирізнити злодійок, прості: жінки показують посвідчення працівників ВАТ "Львівгаз" без фотографії, окрім того, псевдопрацівниці "Львівгазу" не мають касового апарата.

- У разі виявлення фактів неправомірного вимагання коштів за використаний природний газ, прохання негайно інформувати ВАТ "Львівгаз" на телефон довіри 233-02-72 або 04 та правоохоронні органи за телефоном 02, - наголосила Оксана Ростикус.

Водночас випадки подібного шахрайства непоодинокі. За словами Сергія Богданова, заступника начальника карного розшуку ГУ МВСУ у Львів­ській області, минулого року зафіксовано кілька подібних історій.

-  ВАТ "Львівгаз" - не єдине обслуговуюче підприємство, працівниками якого представлялися шахраї. Торік схожим чином обдурювали людей псевдоелектрики. Псевдопрацівники ВАТ "Львівобленерго" приїжджали до людей і пропонували підключити до електроенергії або ж навпаки - погрожували відключенням і штрафами. Ще однією професією, яка викликає довіру, є соціальні працівники. Такі "соціальні працівники" обдурювали довірливих пенсіонерів переважно у містах.  Вони приходили до одинокої людини і під якимось приводом оглядали квартири, а потім їх грабували, - розповів Сергій Богданов.

Він додав, що зважаючи на те, що шахраїв бачить багато людей і прослідкувати за їх злочинами легко, такі справи розкривають швидко. Попри це, щоб не потрапити на вудочку шахраїв, ВАТ "Львівгаз" інформує, що працівники "Львів­газу" не мають права отримувати гроші за спожитий абонентом природний газ на руки, оплата повинна здійснюватися лише через касу. Окрім цього, допускати працівників "Львівгазу" до свого помешкання варто лише за наявності посвідчення. У посвідченні працівника має бути зазначено: прізвище, ім'я, по батькові працівника, посада; фотокартка, печатка  ВАТ "Львівгаз" з лицьового та зворотного боків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8596 / 1.55MB / SQL:{query_count}