Туреччина готує вторгнення в Сирію

Турецька преса пише, що командування збройних сил країни провело в Анкарі нараду за участі командирів частин, дислокованих поблизу південного кордону.

Турецька преса пише, що командування збройних сил країни провело в Анкарі нараду за участі командирів частин, дислокованих поблизу південного кордону. На ній розглядали різні сценарії збройної інтервенції на територію Сирії, де триває громадянська війна, в якій режиму Башара Асада протистоїть “Ісламська держава” – наймогутніша нині терористична організація у світі.
Офіційно прем’єр-міністр Ахмет Давутоглу заявляє, що Туреччина не збирається вводити війська на територію сусідньої країни. Однак те, що відбувається на кордоні, свідчить про зворотне, стверджують турецькі журналісти. До кордону стягують усе більше військовослужбовців і перекидають важку техніку, повідомляє часопис Hurriyet. За його даними, нині на кордоні із Сирією перебуває 54 тисячі турецьких військовослужбовців, сконцентровано значні сили бронетехніки, авіації та підрозділи спецназу.
Минулого тижня з інспекцією на кордоні побував командувач частинами спеціального призначення генерал Сезай Аксакал, підлеглі якого вже брали участь в операції на території Сирії – вони забез
За даними турецьких мас-медіа, збройне вторгнення має на меті створення буферної зони, контрольованої турецькими військами. По-перше, це зменшить змогу проникнення на територію країни бойовиків “Ісламської держави”, по-друге, забезпечить безпеку численних таборів біженців, де від війни рятуються десятки тисяч людей. Однак преса пише, що насправді Анкара переслідує ще одну мету – турецька влада побоюється, що успіхи курдських ополченців, що протистоять бойовикам “Ісламської держави”, призведуть до створення в Сирії та Іраку держави курдів, яка претендуватиме і на територію турецького Курдистану. Наголосимо, що 20 мільйонів курдів – єдиний великий народ, який досі не має власної держави.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.53MB / SQL:{query_count}