Конгрес хоче дати Україні летальну зброю

Коаліція в Конгресі США тисне на президента Барака Обаму і європейських союзників, закликаючи надати Україні озброєння для захисту від російської агресії

фото: ytimg.com
Мова йде не тільки про летальну зброю оборонного плану, а й про наступальну також, пише The New York Times, інформує “Європейська правда”.
За інформацією газети, конгресмени розробляють план, що передбачає постачання Україні бронебійних комплексів, сучасних міно- і гранатометів, різних типів боєприпасів. Мова також йде про надання розвідданих y реальному часі, постачання контрартилерійських радарів, безпілотників і систем захищеного зв’язку. Наголосимо, що витрати на озброєння такого плану для ЗСУ в розмірі 300 млн доларів уже включені Сенатом у законопроект про оборонний бюджет.
Як повідомляють автори матеріалу, досі Білий дім під тим чи іншим приводом відмовляв Україні в наданні військової допомоги летальним озброєнням, побоюючись, що такі дії американської сторони тільки загострять кровопролиття y Донбасі й дадуть зайвий привід Путіну до повномасштабного вторгнення в Україну.
Також противники надання українській армії сучасної зброї США побоюються, що в разі, якщо в Україну відправлять американськe озброєння, Росія зробить симетричний крок і почне озброювати своїх найманців і сепаратистів Донбасу більш потужними і руйнівними військовими засобами.
Водночас сенатор Джон Маккейн, який вже рік відстоює позицію щодо постачання озброєнь Києву, переконаний у безпідставності побоювань адміністрації Обами, що це нібито погіршить конфлікт y Донбасі і внесе розбрат y міжнародну коаліцію. Політик назвав атаки окупантів на територію України “одними з найбільш огидних і ганебних актів агресії, які він будь-коли бачив у житті”. “Поки що відповідь Заходу на російську агресію в Україні вкрай недостатня”, – наводить The New York Times думку Маккейна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8452 / 1.53MB / SQL:{query_count}