Непал у руїнах

У суботу, 25 квітня, невеличку країну в Гімалаях струсонув потужний підземний поштовх магнітудою 7,9 бала за шкалою Ріхтера (найвищий показник – 12 балів)

фото: businesstimes.com.sg
Епіцентр землетрусу залягав менш ніж за 80 кілометрів від столиці Катманду й на дуже невеликій глибині – близько 10 кілометрів. Після першого – найпотужнішого – поштовху зафіксували ще понад сотню так званих афтершоків, найсильніший із яких магнітудою 6,7 бала за шкалою Ріхтера, інформує Геологічна служба США.
Станом на вчора кількість жертв землетрусу в Непалі сягнула понад 3600 осіб, більше 6,5 тисячі постраждали. Причому непальська влада попередила про те, що підсумкова кількість жертв може значно збільшитися: рятувальникам досі не вдається потрапити в низку віддалених населених пунктів високо в горах. 
За даними місцевої влади, в деяких із них були зруйновані близько 70% житлових будівель. Як припускає непальська газета The Himalayan Times, остаточна кількість загиблих може перевищити 8000 осіб. 
Ці дані не включають інформацію про кілька десятків іноземних альпіністів, які загинули в результаті сходу лавини на схилах Евереста. Крім того, не враховують і відомості про понад 80 жертв у прикордонних із Непалом районах, про які повідомили уряди Індії та Китаю.
Станом на момент підготовки цього матеріалу до друку про жертви серед українських громадян не повідомлялося. За неповними даними Міністерства закордонних справ, на момент землетрусу на території Непалу перебували щонайменше 136 українців. Частина з них вийшла на зв’язок. У Непал із Індії виїхав український консул, який буде організовувати евакуацію громадян України. Крім того, Петро Порошенко дав доручення відправити до Непалу літак, аби забрати постраждалих українців додому. 
Землетрус уже назвали найсильнішим у Південній Азії за останні 80 років, адже він уразив не тільки Непал – підземні поштовхи відчувалися в Індії, Бангладеші, Пакистані, окремих регіонах Китаю, Тибеті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8126 / 1.53MB / SQL:{query_count}