Книжка замість зброї

“Укроборонпром” отримав доступ до головного каталогу НАТО з логістики

фото: armor.kiev.ua
Фахівці стверджують, що йдеться про ефективний інструмент для підбору європейських постачальників на заміну російським. 
“За допомогою групи НАТО з кодифікації підприємства державного концерну “Укроборонпром” отримали доступ до головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics), який допоможе підприємствам українського ОПК вийти на європейський ринок озброєння та реалізувати стратегію імпортозаміщення”, – йдеться в повідомленні прес-служби концерну. 
Відзначається, що на сьогодні вже вісім провідних підприємств вітчизняного оборонно-промислового комплексу отримали доступ до каталогу і здійснюють його дослідну експлуатацію з питань пошуку продукції та її постачальників. Загалом у державний концерн “Укроборонпром” входять більше 100 підприємств, на яких працюють близько 60 тисяч осіб.

Міністерство оборони Росії виключило російсько-український транспортний літак Ан-70 з держпрограми озброєння і планує подати позов до України про стягнення коштів, витрачених на його проектування, пишуть “Известия” з посиланням на джерела у військовому відомстві РФ. 
Міноборони Росії планувало до 2020 року придбати 60 літаків Ан-70 (попередня вартість одного літака – 67 млн доларів, виробник – Київський авіаційний завод “Авіант”), проте після зміни влади в Україні Київ заморозив спільну роботу з Москвою, і українське ДП “Антонов” самостійно завершило випробування літака. 
19 січня 2015 року міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак підписав наказ про прийняття оперативно-тактичного військово-транспортного літака типу Ан-70 на озброєння військово-повітряних сил України. Водночас Москва розглядає можливість подачі позову щодо стягнення 2,95 мільярда рублів, переведених ДП “Антонов” на проектування Ан-70.
“Можливості, які надає користування таким інструментом, надзвичайно важливі для України через припинення торговельних відносин з РФ в оборонній сфері. Користування каталогом допоможе країні швидше знаходити потрібні для виробництва озброєння комплектуючі”, – пояснює прес-служба концерну. Нагадаємо, що торік українська влада заборонила будь-яке військово-технічне співробітництво з Росією. Водночас це викликало певні труднощі, адже українські та російські підприємства оборонно-промислового комплексу працювали в тісній кооперації.
“Каталог НАТО з логістики – ефективний помічник для підприємств, які займаються розробкою військової техніки. Всі матеріали, агрегати та комплектуючі, які там вказані, можуть бути використані при проектуванні нової техніки, модернізації існуючої, а також для імпортозаміщення постачальників”, – зазначив заступник генерального директора “Укроборонпрому” з виробництва Юрій Пащенко, слова якого наводить прес-служба концерну.
Також наголосимо, що НАТО надає Україні й іншу допомогу. Зокрема, у Міжнародному центрі миро­творчості та безпеки (Яворівський полігон) заплановані спільні навчання військових України та США. Очікується, що перша група американських інструкторів прибуде на Львівщину вже найближчим часом. Принаймні “Голос Америки” з посиланням на інформацію газети Defense News, що спеціалізується на висвітленні діяльності Пентагону, повідомив, що уряд США шукає підрядника, який повинен надати сім 50-місних пасажирських автобусів у період з 5 березня по 31 жовтня для перевезення до 300 американських військовослужбовців з міжнародного аеропорту Львова у Міжнародний центр миротворчості та безпеки в місті Яворові.
Видання припускає, що групи з 300 американських військових будуть змінювати одна одну на умовах ротації, яка буде відбуватися в березні, травні, липні, серпні та жовтні. 
Нагадаємо також, що 24 лютого прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив про готовність направити в Україну своїх військових інструкторів. Схожі плани озвучили також Канада і Чехія.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8651 / 1.57MB / SQL:{query_count}