Рахмон forever

На парламентських виборах у Таджикистані “несподівано” перемогла партія президента

фото: farsi-news.org
У Таджикистані підводять підсумки парламентських виборів, що відбулися в неділю, 1 березня. За даними місцевого ЦВК, перемогу здобула правляча Народно-демократична партія Таджикистану – за неї віддали голоси 65,2% виборців. 
Необхідний п’ятивідсотковий бар’єр для проходження в парламент подолали також Аграрна партія (11,8 відсотка), Партія економічних реформ (7,6 відсотка) і Соціалістична партія (5,5 відсотка). Найцікавіше, що всі вони так чи інакше підтримують чинного президента Емомалі Рахмона, який править країною з 1994 року.
Натомість повз парламент “пролетіла” опозиційна до глави держави Партія ісламського відродження Таджикистану. До речі – це єдина ісламська організація, офіційно зареєстрована в центральноазійських республіках. Причому, ще до того, як виборчі дільниці відкрили свої двері, стало зрозуміло, що з виборами щось не так. У Росії, де трудяться близько мільйона громадян Таджикистану (населення країни – 8,2 млн осіб – “Пошта”), організували тільки три виборчі дільниці – у Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. 
Експерти заговорили про те, що влада свідомо відсікає протестний електорат (який у більшості своїй підтримує власне опозиційну Емомалі Рахмону Партію ісламського відродження Таджикистану), адже заробітчани налаштовані категорично проти чинного режиму, порівнюючи рівень доходів у Росії (головно – в Москві) та на батьківщині. Крім того, влада заборонила вуличну агітацію, обмежила розміщення агіток у засобах масової інформації і не дозволила розміщення великих агітаційних плакатів на білбордах.

Таджикистан
Населення (2014 рік) – 8,2 млн осіб. Форма правління – президентська республіка. Військова присутність РФ: 201-ша військова база (дислокація – Душанбе, Курган-Тюбе, Куляб, загалом вісім військових містечок). Три полігони: Ляур, Момірак, Самбул. Чисельність особового складу – приблизно 7500 військовослужбовців. Оптико-електронний комплекс “Вікно” (“Нурек”) – системи контролю космічного простору). Дислокація – масив Санглок (Памір) на висоті 2200 м над рівнем моря. Належить до складу космічних військ Росії,  дозволяє виявляти й розпізнавати космічні об’єкти на висотах до 40 тис. км. Оперативна група прикордонної служби ФСБ Росії. Дислокація – кордон з Афганістаном.
У результаті до парламенту не потрапив жоден представник опозиції. Чинний президент Таджикистану Емомалі Рахмон може святкувати чергову перемогу. Той факт, що більшість місць у новообраному парламенті дісталося вірній йому Народно-демократичній партії означає, що глава держави може спати спокійно. Принаймні деякий час…
Спокійний сон гарантований і в Кремлі. Володимир Путін може “доплюсувати” собі черговий кавалок колишнього СРСР. Вплив Москви в Таджикистані не похитнувся, “вічний” президент Емомалі Рахмон може спокійно керувати державою, знаючи, що всі його забаганки будуть підтримані підконтрольним парламентом.
Водночас нагадаємо, що Росія тримає в незалежному Таджикистані чималий військовий контингент, обґрунтовуючи його присутність необхідністю перекриття наркотрафіку з Афганістану. А в разі необхідності ці підрозділи можуть бути застосовані в сусідніх республіках Середньої Азії – у випадку виникнення загроз впливу Кремля). 
P.S. На парламентських виборах у Таджикистані були присутні понад 500 міжнародних спостергачів. Уперше в Душанбе прибула делегація зі Сполучених Штатів у складі 44 осіб. Утім, це ще не означає, що за підсумками голосування Захід дасть позитивний висновок. Починаючи з 1994 року, коли до влади в країні прийшов Емомалі Рахмон, ще жодні вибори в Таджикистані західними спостерігачами не визнавалися вільними і чесними. 
У парламентських виборах у 2010 році взяли участь 85,2 відсотка виборців, а в президентських 2013-го – більше 90 відсот­ків. Подібні “рекордні” показники власне й викликають сумніви у західних спостерігачів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7856 / 1.57MB / SQL:{query_count}