Нафтові погрози Ірану

Верховний духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що у відповідь на посилення економічних санкцій Заходу, що прагне обмежити розвиток ядерної програми Ісламської республіки, Тегеран може різко скоротити постачання нафти і газу

фото: novorusmir.ru
Минулого тижня Європейський Союз відновив дію санкцій щодо Національної іранської танкерної компанії, що і викликало обурення іранського лідера.
“Газ необхідний і Європі, і всьому світу. Іран володіє інструментом, який він зможе застосувати як санкційний, якщо визнає це необхідним”, – цитує Хаменеї державне інформаційне агентство IRNA.
Іран видобуває на добу 2,7 мільйона барелів нафти і 600 мільйонів кубометрів газу. Ісламська республіка володіє третім за обсягом запасом нафти (близько 10 відсотків світових запасів), поступаючись тільки Саудівській Аравії і Венесуелі. 
Наприкінці січня 2015 року Іран відмовився від використання американського долара при розрахунках із зарубіжними партнерами. Заступник директора Центробанку Ірану заявив, що при укладенні закордонних контрактів Іран буде використовувати інші валюти, зокрема китайський юань, євро, турецьку ліру, російський рубль і південнокорейську вону.
Тим часом комерційні запаси нафти в Сполучених Штатах (і це без врахування стратегічного державного резерву) за останній тиждень зросли на 7,7 мільйона барелів (до 425,6 млн) – це максимальне значення за останні 80 років, повідомляє міністерство енергетики США. При цьому запаси бензину виросли на 500 тисяч барелів, досягнувши 243 млн.
Нагадаємо, що 11 лютого США вийшли на перше місце в світі за обсягами видобутку нафти. У 2014 році Сполучені Штати добували 11,81 мільйона барелів на добу. Росія опинилася на другому місці з показником 10,93 млн барелів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8206 / 1.53MB / SQL:{query_count}