Ракетні траєкторії

Іран запустив супутник, у Індії успішно стартувала балістична ракета, а в Японії – космічний шпигун

фото: Reuters

Шпигун над орбітою

Японія в неділю, 1 лютого, успішно запустила новий розвідувальний супутник. Запуск здійснили  з космодрому на острові Танегасіма, що на півдні Японії. Це вже п'ятий японський супутник-шпигун на земній орбіті. Окрім нього, там є два супутники оптичного спостереження і ще стільки ж із радарами. У березні цього року Японія планує запустити ще один розвідувальний супутник.
Радарна апаратура нового японського розвідувального супутника дозволить фіксувати об'єкти на поверхні Землі через хмари і вночі. Японія розпочала програму використання власних супутників-шпигунів після того, як у 1998 році Північна Корея запустила ракету, що пролетіла над Японією і впала в Тихому океані. 
Хоча спочатку японські розвідувальні супутники були націлені на територію КНДР, із їх допомогою можна отримувати знімки будь-якої точки на поверхні Землі. Згідно з прийнятим торік у Японії законом, ці фото засекречені.

“Світанок” над Тегераном

Тим часом Іран успішно запустив четвертий супутник власного виробництва “Фаджр” (“Світанок”). Супутник, як повідомляється, оснащений навігаційною системою GPS. У період із березня 2015-го по березень 2016-го Іран планує запустити ще три нові супутники. 
Нагадаємо, що перший власний супутник Іран вивів на орбіту 3 лютого 2009 року. У 2013-ому іранські фахівці відправили на орбіту капсулу з мавпою, що успішно повернулася на Землю.

“Потопимо всіх американців”

А мас-медіа Північної Кореї повідомили про проведення маневрів корейської народної армії під особистим командуванням маршала Кім Чен Ина.
Як виявилося, “червоні корейці” завдали “несподіваного” удару по авіаносцях імовірного противника, тобто США, та знищили “авіаносне ударне угруповання агресивних сил американських імперіалістів”. Судячи із заяви лідера КНДР, його країна “готова протистояти будь-якій війні, зокрема ядерній”.
Щоправда, продовольчій війні протистояти годі – населення КНДР перебуває на межі гуманітарної кататастрофи.

До теми. “Роскосмос” офіційно відмовився використовувати ракету “Зеніт” виробництва “Південьмашу” з Дніпропет­ровська, замінивши її російським аналогом “Ангара”. Про це заявив офіційний представник “Роскосмосу” Ігор Буренков.
За його словами, український “Зеніт” Російська Федерація більше не замовлятиме, а ті супутники, які планували запустити з їх допомогою, доставлять на орбіту за допомогою російських носіїв сімейства “Ангара”.
Цікаво, що позиція “Роскосмосу” різко змінилася після зміни керівництва агентства, що відбулась у січні цього року. Колишній глава “Роскосмосу” Олег Остапенко не хотів відмовлятися від українських носіїв, оскільки російська ракета “Ангара” багато в чому не відповідає сучасним вимогам.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7916 / 1.56MB / SQL:{query_count}