Банкір 007

ФБР упіймало чергового російського шпигуна

фото: golos-ameriki.ru
Агенти Федерального бюро розслідувань  заарештували 26 січня у Нью-Йорку громадянина Росії Євгена Бурякова (на малюнку із залу суду.  – “Пошта”). 
За даними американських спецслужб, 39-річний співробітник “Внешэкономбанка” насправді був офіцером Служби зовнішньої розвідки РФ і намагався збирати розвіддані у сфері економіки. У справі фігурують ще двоє чоловіків – 40-річний Ігор Споришев і 27-річний Вік­тор Подобний, які зараз не у Сполучених Штатах, а в період перебування там працювали, відповідно, торговельним представником РФ у Нью-Йорку та аташе постійного представництва Росії при ООН.
Як ідеться в обвинувальному акті, представленому у федеральному суді Манхеттена, Буряков видавав себе за працівника офісу “Внешэкономбанка” у Нью-Йорку, насправді будучи агентом Служби зовнішньої розвідки Росії, а Споришев і Подобний, за даними слідства, були його кураторами, формулюючи завдання та приймаючи зібрані розвіддані для подальшого передання в Москву. Росіян цікавила, зокрема, інформація про те, щодо яких російських банків можуть бути введені економічні санкції, а також плани Сполучених Штатів із розробки альтернативних джерел енергії.
зображення: AP 
Як з’ясували американські контррозвідники, шпигунська трійка регулярно спілкувалася за допомогою таємних методів і закодованих повідомлень. У ході оперативного спостереження  зафіксували принаймні 48 коротких зустрічей, як правило, на вулиці, під час яких Буряков передавав кураторам сумку, журнал або аркуш паперу. 
Влітку 2014 року Євген Буряков провів низку зустрічей із потенційним джерелом секретної інформації. Чоловік видавав себе за представника багатого інвестора, який хотів би розвивати в Росії гральний бізнес, але насправді працював на ФБР.
Під час зустрічей було відзначено, що росіянин “демонстрував велике бажання отримувати інформацію про те, що далеко виходить за рамки його роботи як працівника банку”. Також під час зустрічей Буряков брав документи, які, за словами його підставного джерела з ФБР, нібито були отримані в державних установах і вміщували інформацію, потенційно корисну для Росії, зокрема, подробиці санкцій США проти Москви.
“Федеральний закон забороняє фізичним особам виступати як агенти іноземних урядів у Сполучених Штатах без попереднього повідомлення генерального прокурора США. Записи Міністерства юстиції засвідчують, що Євген Буряков ніколи не повідомляв генерального прокурора США, що він насправді агент Росії”, – наголошується у прес-релізі генпрокуратури США.
Росіян цікавила, зокрема, інформація про те, щодо яких російських банків можуть бути введені економічні санкції, а також плани Сполучених Штатів із розробки альтернативних джерел енергії
Тож Бурякову, а теоретично і Споришеву та Подобному (якщо вони колись потраплять у руки американської Феміди) загрожує 15 років в’язниці: п’ять за те, що працювали як агенти іноземної держави, не повідомляючи про це владу США, і ще 10 за те, що допомагали один одному в цьому. Розгляд справи призначений на 9 лютого. Сам Євген Буряков наполягає на тому, що він абсолютно невинний. 
Нагадаємо, що поперед­ній гучний шпигунський скандал розгорівся влітку 2010 року, коли в США арештували одразу 10 офіцерів і агентів Служби зов­нішньої розвідки Росії. Усі вони визнали провину в суді, відтак їх обміняли на чотирьох осіб, засуджених у Росії за шпигунство на користь США і Британії. Найзнаменитішою стала руда красуня Анна Чепмен, яка зі шпигунки перекваліфікувалася на світську левицю та героїню еротичних фотосесій. 

До теми. У грудні 2014 року ФСБ Росії розсекретила свого агента Уно Пуусеппа, який протягом 20 років роботи в естонській поліції безпеки КаПо передавав Москві секретні дані. Після розвалу Радянського Союзу Уно Пуусепп був одним із небагатьох офіцерів КДБ, якого взяли на роботу в естонську спецслужбу. 
Агент надсилав Москві секретні доповіді про діяльність і плани низки західних розвідок, зокрема, ЦРУ, МІ-5, БНД, СІС і АНБ, а також відомості про стеження за російськими громадянами і плани їх вербування. Шпигун благополучно дослужив до пенсії і разом із сім’єю виїхав до Москви, тож покарання за зраду йому вдалось уникнути.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7916 / 1.57MB / SQL:{query_count}