Суперечливі нафтові прогнози

До 2030 року видобуток нафти у світі зменшиться вдвічі – до 50 мільйонів барелів на добу, що однозачно призведе до суттєвого підвищення цін

фото: mexicoinstitute.files.wordpress.com
Про це на Давоському економічному форумі, що вчора розпочав свою роботу, заявив глава французької нафтогазової компанії Total Патрік Пуян. Він додав, що для підтримки нафтовидобутку на теперешньому рівні потрібні величезні інвестиції.
Патрік Пуян також заявив, що світу необхідні все більші обсяги енергії і частка вуглеводнів у глобальному енергобалансі в найближчі 20 років збережеться на рівні 70%. Щоправда, подібний нафтовий оптимізм викликає серйозні сумніви. Передусім варто звернути увагу на те, що керівництво Total давно і цілком обґрунтовано вважається головним лобістом Росії в нафтогазовій сфері. 
Попередник Патріка Пуяна на посаді президента Total Крістоф де Маржері був єдиним зі світових топ-менеджерів, який публічно критикував запроваджені проти Росії економічні санкції. Іронія долі полягає в тому, що 21 жовтня минулого року Маржері загинув у московському аеропорту “Внуково”, коли його приватний літак не розминувся зі снігоприбиральною машиною з п’яним російським водієм за кермом.
Та повернімося до ціни на нафту. Бадьора заява президента Total, звичайно, гріє душу росіянам, але суттєво розходиться, скажімо, із прогнозом банку Goldman Sachs, експерти якого вважають, що в найближчі три місяці барель нафти марки WTI коштуватиме 41 долар (раніше передбачався рівень у 70 доларів), Brent – 42  долари (раніше – 80 доларів). 
У Світовому банку також вважають, що 2015-ий стане роком рекордно низьких цін на нафту. У 2016 році вони підвищаться, але незначно. Навіть президент російського “Лукойлу” Вагіт Алєкпєров прогнозує, що вартість нафти може опустититися до 25 доларів за барель.
Учора на лондонській біржі ICE ціна бареля нафти марки Brent сягнула позначки 48,6 долара.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7431 / 1.53MB / SQL:{query_count}