Чи є умови для затриманих?

Більшість ІТТ на Львівщині не відповідає вимогам закону

На Львівщині понад половина ізоляторів тимчасового тримання і кімнат для затриманих та доставлених не відповідають вимогам законодавства. Про це прокурор Львівської області Олег Василенко заявив учора під час спільного засідання колегій прокуратури області та ГУ МВСУ у Львівській області з питань стану прокурорського нагляду за додержанням законодавства, а також захисту конституційних прав затриманих, ув’язнених та засуджених.
Так, за словами Олега Василенка, суттєві порушення у сфері дотримання матеріально-побутових умов та медико-санітарного забезпечення взятих під варту осіб стали причиною призупинення роботи 43 кімнат для затриманих та доставлених, а також дев’яти ІТТ. Про це “Пошті” повідомила прес-секретар прокурора Львівської області Мар’яна Гайовська.
“Із набранням чинності нового КПК зменшилася кількість осіб, до яких застосовано запобіжний захід – тримання під вартою. Як наслідок, ліквідовано переповнення слідчого ізолятора”, – зазначив прокурор області.
Крім того, поліпшення матеріально-побутових умов та медико-санітарного забезпечення взятих під варту осіб сприяло зниженню рівня смертності в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань. Водночас допускаються порушення закону щодо медичного забезпечення взятих під варту осіб та засуджених. “Понад 70% медичного обладнання морально та фізично застаріло, кваліфікованого медперсоналу недостатньо”, – акцентує Олег Василенко.
Наприкінці роботи колегії прокурор Львівської області звернув увагу присутніх на те, що порушення конституційних прав громадян стають підставами для їх звернення до Європейського суду з прав людини. Рішення цього суду не лише формують негативний імідж України, але й завдають відчутної шкоди державному бюджету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8296 / 1.53MB / SQL:{query_count}